Езопова байка "Рибалка" (з книги "Байки Езопа", Львів-1935)


 

Рибалка. Езопова байка (з книги Байки Езопа –  зібрав для української дітвори Михайло Таранько. Львів, накладом видавництва Світ дитини, 1935 р.)

 

 

Езоп

РИБАЛКА

 

Молодий рибалка пішов ловити рибу. Не хотілося йому лазити по воді із сіткою, тому сів на березі ріки й почав грати на сопілці. Він думав, що голосом сопілки приманить багато риб до берега.

Але рибки не дуже якось квапилися підходити де берега. Рибалка грав довгий час, але усе надармо.

Знеохочений поклав сопілку за пазуху й закинув сіть у воду. По хвилі витягнув її, а в ній тріпоталося багато риб.

Врадуваний рибалка витягнув сіть на берег і висипав зловлені рибки на мураву. Риби, не звикли до суші, почали підстрибувати вгору й кидатися Тоді рибалка став промовляти до них з докором:

— Пождіть ви, лицеміри, навчу я вас послуху! Коли я грав вам — то ви не хотіли танцювати, а тепер — хоча й не граю — то танцюєте?!

Тому то й кажуть не раз люди:

НІЩО БЕЗ ТРУДУ НЕ ПРИХОДИТЬ —
А ПРАЦЯ ТРУД ВСЕ НАГОРОДИТЬ!

За матеріалами: Байки Езопа. Зібрав для української дітвори Михайло Таранько. Львів, накладом видавництва «Світ дитини», 1935 р., стор. 31 – 32. 

 

 

Дивіться також на "Малій Сторінці":

Езоп, байкар. Портрет Езопа з книгою роботи іспанського художника Дієго Веласкеса.Читаймо байки легендарного давньогрецького поета-байкаря Езопа. Його герої – здебільшого звірі, тварини, рослини, але насправді Езоп зображає людей, викриваючи їхні вади – лукавство, брехливість, боягузтво, нещирість. Байкар висміює й засуджує ці негарні риси, властиві деяким людям, протиставляючи їм правдолюбство, хоробрість, чесність. 

 

 

 

 

Художня література для дітей. БайкиБайки – це стислі та лаконічні, але дуже змістовні і повчальні оповідання. Вони складаються з двох частин: у першій частині коротко розповідається про якийсь випадок, а в другій  подано мораль. Головне у байках - глибокий зміст. Дійовими особами поряд з людьми виступають тварини, рослини, неживі предмети, які уособлюють певні ідеї та людські характери. У цьому розділі можете знайти байки Петра Гулака-Артемовського, Степана Руданського, Євгена Гребінки, Жана де Лафонтена, Івана Крилова (українською), Григорія Сковороди, Леоніда Глібова, Езопа.


Останні коментарі до сторінки
«Езопова байка "Рибалка" (з книги "Байки Езопа", Львів-1935)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми