"Доброго вам здоров’я, дідусю" - оповідання Василя Сухомлинського


Василь Сухомлинський

ДОБРОГО ВАМ ЗДОРОВ'Я, ДІДУСЮ

Оповідання

 

Василь Сухомлинський. Доброго вам здоров’я, дідусю. Оповідання для дітей

Біля школи живе старий чоловік, дід Іван. Немає в нього нікого ні рідних, ні знайомих. Було два сини — й ті загинули на фронті. А дружина померла недавно.
Щодня приходить дід Іван до школи по воду.
—    У шкільному колодязі дуже смачна вода,— каже він сусідам.
Як тільки дідусь підходить до колодязя, до нього підбігають діти.
—    Дідусю, давайте допоможемо вам витягти води,— кажуть вони.
Дідусь усміхається, не встигне й відпочити біля колодязя, як відро вже повне.
—    Доброго вам здоров’я, дідусю! — щебечуть діти. Ці слова звучать для діда прекрасною музикою. Від них на серці стає тепло й радісно.
Ось і зараз вийшов дід Іван з хати та й сів на лавці біля тину. Сидить і прислухається. До чого ж він прислухається? На шкільній садибі пролунав дзвінок. Дідусь бере відро й іде по воду. Як хочеться йому почути гарячі слова:
—    Доброго вам здоров’я, дідусю!

За матеріалами: М. В. Коченгіна, О. А. Коваль. Літературне читання. Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів. Підручник для 4 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Ілюстрації Олександра Крутика. Харків, видавництво «Ранок», 2015 рік, стор. 105.

 

 

 Більше творів Василя Сухомлинського на "Малій Сторінці":

Василь Олександрович Сухомлинський - видатний український педагог, письменник і публіцист.У 1926 - 1933 роках В.О. Сухомлинський навчався у Василівській семирічній школі, де був одним з кращих учнів. Вчився добре, старанно, любив читати, гарно малював. Щоб зібрати гроші на книги, фарби, зошити, разом з однолітками та братами ходили на Новий рік посівати та щедрувати, а літом працював у колгоспі. У дитячому садку, який діяв в колгоспі на період літніх канікул йому доручали бути помічником вихователя. Він доглядав малюків, розповідав їм казки, читав книжки, проводив веселі ігри. Тому і вибір професії був не випадковий.

 


Останні коментарі до сторінки
«"Доброго вам здоров’я, дідусю" - оповідання Василя Сухомлинського»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми