День учителя в Україні та світі


ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ В УКРАЇНІ

День вчителя в Україні - це лише частина міжнародного свята. Починаючи з 1994 року, за рішенням ЮНЕСКО відзначається Всесвітній день вчителя. Увага до цього свята - це лише малий спосіб висловити подяку тим, хто зробив можливим наше становлення у житті.

 

 
День учителя в Україні та світіДень вчителя в Україні святкується в першу неділю жовтня. У першу неділю жовтня День вчителя відзначають також у Латвії, Білорусі, Азербайджані та Киргизстані. У цей день на честь вчителів звучать не тільки самі добрі слова і подяки, але й проводяться урочисті заходи. Деякі школи в посвяту Дню вчителя віддають на один день управління школою, проведення уроків відповідальним, підготовленим учням. Найчастіше це, так званий, День самоврядування в школі. Традиційно до Дня вчителя проходить нагородження вищим керівництвом найуспішніших фахівців, які внесли найбільший внесок у розвиток освіти в країні. В регіонах до Дня вчителя проводяться конкурси на звання кращого вчителя року. У педагогічних ВНЗ за традицією проходить конкурс «Педагогічна майстерність» (Педагогічна майстерність), в рамках якого визначається найкращий майбутній вчитель. 
  

В Україні свято встановлено  згідно з Указом Президента України № 513/94 «Про День працівників освіти» від 11 вересня 1994 року.

 

День учителя в Україні та світі
 

 

 

ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ У СВІТІ


Понад 100 країн світу відзначають День вчителя 5 жовтня. Ця дата була відзначена вперше у Парижі. 5 жовтня 1966 року там проводилася Спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів (Special Intergovernmental Conference on the Status of Teachers). За підсумками цієї конференції Міжнародна організація праці та ЮНЕСКО підписали «Рекомендації, що стосуються статусу вчителів» (Recommendation concerning the Status of Teachers).

Тільки в 1994 році ЮНЕСКО оголосило Всесвітній день вчителя офіційним святом (World Teaches 'Day), який відзначається щороку 5 жовтня. У цей день привітання приймають не тільки викладачі, але й всі працівники сфери освіти. ООН у День учителя хоча б на хвилину закликає всіх подумати про благотворний, що творить вплив на нашу самореалізацію та особистісний розвиток самого улюбленого вчителя в житті кожного з нас.
 
Багато країн святкують День вчителя 5 жовтня. Але є й ті, в яких він відзначається в близькі до цієї дати дні або просто в день, який не випадає на шкільні канікули.

 

Ось кілька прикладів святкування Дня вчителя в різних країнах:

 

Китай

День вчителя в цій країні святкують 10 вересня. Як і в нашій країні, в Китаї проходять святкові заходи, вчителі отримують від вдячних учнів подарунки, квіти і слова вдячності. Крім того, щоб привітати вчителів, в школи приходять ще й колишні учні.

 

  Аргентина

Ця країна щорічно святкує День вчителя 11 вересня. Для Аргентини День вчителя є майже національним святом. Навчально-освітні заклади всієї країни йдуть на вихідний в цей день. 11 вересня для аргентинців - це ще й річниця смерті, день пам'яті президента країни Домінго Фаустіно Сармьенто. Його називають великим просвітником, президентом-вчителем. Він славен проведеними реформами в сфері освіти, заснував Військову, морську школи, школу лісового господарства, школу агрономії. Завдяки йому, початкові класи були засновані в багатьох аргентинських провінціях. Тренінги для вчителів стали діяти саме за його правління. Він же ратував і за створення спеціалізованих тренінгових шкіл для вчителів країни.

 

 Індія

Індійський День вчителя відзначається 5 вересня. Це день народження другого Президента Індії Доктора Сарвепаллі Радхакрішнан. Він був академічним філософом. Уроки в школах в цей день замінені на заходи пам'яті, святкування і вираз подяк. Деякі школи в День учителя проводять заміну вчителів на учнів старших класів у якості викладачів.

 

 Вірменія

День вчителя у Вірменії відзначають у першу суботу жовтня (1 жовтня 2011 року) на державному рівні. У країні завжди висловлювалася особливе шанування професії вчителя. Сьогодні Вірменія докладає всіх зусиль до державного розвитку і відводить вчителям одну з важливих ролей у цьому процесі. Крім всенародної вдячності вчителям, на розвиток сфери освіти виділяються значущі засоби.

 

Канада

У Канаді святкування цього професійного дня збігається з Всесвітнім днем ​​вчителя. Не так давно, в 2002 році, в Канаді на честь Всесвітнього дня вчителя була випущена пам'ятна марка.

 

США

У США відзначають Національний день вчителя у вівторок, в першу повну тиждень травня (3 травня 2011 року). Цей тиждень названа Тижнем вдячності вчителям. Тільки штат Массачусетс святкує День вчителя в першу неділю червня як День вчителя свого штату. Історія Дня вчителя в США непроста. 7 березня 1980 Конгрес затвердив Національний день вчителя тільки на 1 рік. Перший вівторок березня до 1985 року Національна академія освіти дотримувала як День вчителя щорічно. А в 1985 році була затверджена Тиждень вдячності вчителям в першу повну тиждень травня. Національна академія освіти підкреслює важливість пам'яті, вдячності вчителям за внесок в життя кожного, і позначає цей день обов'язковим для шанування вчителя. Учні дякують своїх вчителів подарунками.


   Перерахуємо дати святкування Дня вчителя в деяких інших країнах:


    День вчителя в Австралії - остання п'ятниця жовтня;
    День вчителя в Бразилії - 15 жовтня;
    День вчителя в Чехії - 28 березня;
    День вчителя в Єгипті - 28 лютого;
    День вчителя в Німеччині - 5 жовтня;
    День вчителя в Ірані - 2 травня;
    День вчителя на Ямайці - 6 травня;
    День вчителя в Мексиці - 15 травня;
    День вчителя в Марокко - 28 лютого;
    День вчителя в Новій Зеландії - 29 жовтня;
    День вчителя в Перу - 6 липня;
    День вчителя у Польщі - 14 жовтня;
    День вчителя в Іспанії - 29 січня;
    День вчителя в Туреччині - 24 листопада.

 

 

До дня вчителя - дивіться на "Малій Сторінці":

Вірші для дітей про вчителів
Вірші, присвячені вчителям: "Квіти вчителям" Максима Рильського, "Вчительці" Євгена Доломана, "Пісня про вчительку" Андрія Малишка, "Перша вчителька" Тамари Коломієць, "Моя учителько" Наталії Багмут, "Учитель" Володимира Сосюри, "Вчительці" Людмили Мензул.
 
Пісні про вчителів
"Пісню про вчительку" (Музика - Платона Майбороди, слова Андрія Малишка) виконують учасники дитячого музикального театру "Єралашка". Пісню "Перша вчителька" на слова Тамари Коломієць виконують вихованці гуртка "Паросток" (Керівник Хацко Т. І.).
 
 
 
 
Про інші визначні дати дивіться у нашому розділі:
 
Календар подій
У розділі "Календар подій" надаємо інформацію про свята, що святкуються в нашій країні та світі, про дати визначних подій та літературний календар, в якому дізнаватимемось про сучасних знаменитих письменників і поетів та літераторів-класиків.

Останні коментарі до сторінки
«День учителя в Україні та світі»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми