Володимир Даник. "Які ж вони, поети..." (літературний огляд збірки віршів Віктора Женченка «Партитура буття»)


Володимир Даник

                     ЯКІ Ж ВОНИ – ПОЕТИ…                 

То які ж вони – поети?! І які ж їхні вірші… Вірші, що просто вихлюпнуті з глибин схвильованої душі… А вони ж різні! І поети, і вірші… Бо надто різні і людські долі. Адже саме непроста людська доля, прожите і пережите – за кожним рядочком того чи іншого вірша! Бо кожен вірш – ніби розмова... Між автором і читачем! А про що ж говорити, як не про щось найбільш хвилююче?! Уміння щось сказати... і поетичним рядком теж... це добре, а зміст... а це і особистість поета, і ним щось глибоко пережите... ну, цього ж у когось не позичиш! 
Є книги... у тому числі і поетичні... які береш до рук з особливим почуттям. Це коли автора книги хоч трохи знаєш. Хай навіть знайомий лише поверхово. І ще одна річ цікава – а яка ж вона нині... українська поетична книжка! Бо і поліграфічні можливості нині набагато кращі... і оформлення книг співзвучне мотивам цієї непростої і квітучої епохи... та і самі вірші... які ж вони!

Отож завітавши до нашої обласної бібліотеки, забиваюся у куток, у який зазирають спраглі до поезії читачі, переглядаю вміст вагомих і трохи переповнених книжкових полиць. І відразу ж пульсує думка – а що ж новенького?! Такого, що ще не читав... Нещодавно виданого...
Аж ось і помічаю – книга поезій Віктора Женченка «Партитура буття»  (Київ, «Жнець», 2016 рік). Книга має приємну зовнішність, з її обложки приязно усміхається і сам автор, і ніби каже – не ледачкуйте, шановні читачі... Читайте поезію! Вона того варта... 
За плином літ автор цих рядків прийшов до висновку – вірші кожного з поетів треба для себе... відкривати! І найлегше це зробити тоді, коли чуєш віршовані рядки з уст самого поета. Колись, ще на початку власної творчості, на одному з літературних свят у Черкасах я і мав змогу почути вірші Віктора Женченка у його власному прочитанні. Вірші сподобались. Потім (уже через літа, коли я уже був членом письменницької спілки) до нашого технологічного університету, де я працюю, завітали гості з Києва – поети Борис Пономаренко і Віктор Женченко. І на творчій зустрічі з студентами і я разом зі столичними поетами міг прочитати свої вірші. Вірші обох поетів залишили приємне враження, але щоб по-справжньому осягнути палітру творчих барв поета, треба прочитати його книги.

 

Володимир Даник. Які ж вони, поети. Книжковий огляд. Партитура буття - збірка віршів Віктора Женченка


І ось у мене у руках – книга поезій Віктора Женченка... Так, саме такою, мабуть, і має бути сучасна українська поетична книжка... Крім віршів тут є немало фотографій, де поет поруч з близькими людьми, друзями, знайомими. І серед них люди, яких знає вся Україна. Книга елегантно видана, її зручно читати. Та і самі вірші не розчарували, бо у них відразу ж відчувається живий пульс літ, що минули, і нестримне буяння днів теперішніх. Поета хвилює, а якою ж вона є – Україна... І якою їй бути! Схвильовані і зболені рядки змушують не раз і зупинитись, і замислитись.    
Нас охоплюють потоки інформації, бо і книги, і газети, і радіо, і телебачення… А нині – ще й інтернет! І як тут не погодитись – а ми ж таки немало знаємо... Про що ж?! Та про все підряд! Але ж багато... та, мабуть, іще більше... ми не знаємо. Бо лише з цієї книги я дізнаюся, що Віктор Женченко не тільки лауреат літературних премій, а і оперний співак, заслужений артист України.
І відразу ж думка – оце якби... ну, скажімо, по радіо... у одній з передач прозвучав спів цього поета, а вже потім вірші, то можливо і вірші сприймалися б гостріше, об’ємніше, вразливіше! Отож зверніть увагу на цю книгу. Бо українська поезія заслуговує того, щоб її читали. І навіть, щоб за плином літ – і перечитували.  

Стаття надіслана автором спеціально для читачів "Малої Сторінки".

 

 

Читайте також на нашому сайті:

Блог письменника, поета, гумориста, викладача ЧДТУ Володимира Даника
Володимир Даник - поет, прозаїк, автор пісень і бард. Автор 21 книг поезій, пісень і прози, серед яких: «Гуморески та байки» (1991), «Таємна зброя» (1992), «Під впливом НЛО» (1992), «Як стати молодим» (1992), «Вічна тема» (1993), «У Черкасах – сміються!» (2006) та інші. Володимир Олексійович - член Національної спілки письменників України, лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2016 та 2019 рр.), лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», лауреат конкурсу «Автора! Автора!», який проводився журналом «Перець» та міністерством культури України.

Останні коментарі до сторінки
«Володимир Даник. "Які ж вони, поети..." (літературний огляд збірки віршів Віктора Женченка «Партитура буття»)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми