Володимир Даник. "Студентська тема — назавжди!" (усмішки)


 

 

 

Володимир Даник

СТУДЕНТСЬКА ТЕМА — НАЗАВЖДИ!

Можна сказати, що викладачам пощастило з аудиторією. Бо студенти — аудиторія чутлива. Аудиторія, що завжди відгукнеться і на цікаву думку, і на дотепне слово. І, мабуть, кожен з викладачів міг це відчути сповна. А коли обстановка на занятті така, що студенти вже трохи втомилися від нелегких і вельми математизованих істин, ось тоді досить пожартувати і втома... Ну, ніби сама собою — кудись зникає! А коли викладацька діяльність поєднується з літературними зусиллями, то і виходять з-під пера жартівливі, короткоформатні, але ж, мабуть таки, змістовні творіння. Бо і студентська тема — це назавжди! І ніякі пекельні віруси цьому не стануть на заваді.   

 

 

НЕ ДАДУТЬ 

В житті... гай-гай... усього досхочу!
То як живеться все ж викладачу?!
Та, може, саме в тому справжня суть, 
Яка завжди квітує неповторно:
Студенти нудьгувати не дадуть.
Навіть коли... нудьга бере за горло!

 

 

А студентам таки — нелегко живеться! Бо стільки всього і актуального, і не дуже актуального потрібно і осягнути, і запам'ятати. Бо стільки непростих наукових фактів і украй переконливих аргументів інколи випадає на одну-однісіньку бідолашну студентську душу, що й... подумати страшно. І це мають усвідомлювати і викладачі теж.

 

 

ЛИШЕ ОДНА 

Отож і мислимо щосили
У вирі прагнень і напруг.
А світ — авжеж... незрозумілий!    
Як озирнутися навкруг...

Життя завжди — у стилі шторму.
І це усе ж не дивина.
Це ж у конспекті — стільки формул!
А голова — дише одна... 

 

 

 

 

Бо це ж завжди важливо — а які усе ж знання залишилися після нелегких зусиль і втомливих занять. Бо у знань є така вельми підступна особливість — раптом зникати... І головне, що якраз — у найпотрібніший момент! 

 

 

РАДІСТЬ Є

Викладач примовк на мить,
Запитати квапиться:
– Чи щось треба пояснить...
Вам по цій тематиці?!

А життя і тут, і там
Непростими драмами:
– Ну, а ось питання вам,
Друзі, до екзамену!

Кожному – щастя своє...
Стрімко і піднесено!
У студентів радість є:
Це, звичайно ж, сесія.  

 

 

 

Закінчивши вуз, я свого часу пропрацював інженером немало літ у науково-дослідному інституті. Одного разу, перебуваючи на курсах підвищення кваліфікації, мав розмову з іншим учасником цих курсів. Людиною вдумливою і цікавою. На досить несподівану тему. Інженери, певна річ, люди з усе ж немалим студентським досвідом. Мова йшла про те, що викладачі на екзамені сповідують, так би мовити, різну тактику.
Хтось з викладачів більш чи менш ретельно відслідковує, щоб студенти при підготовці до відповіді на білет не списували. А у когось підхід усе ж діаметрально протилежний: мовляв, приносьте на екзамен усе, що хочете, і користуйтесь ним. Конспекти — свої... чужі... Книги. Хоч і енциклопедію з собою беріть!
Інженер, мій співрозмовник, так аргументував другий, дещо несподіваний усе ж підхід:

Та це і зрозуміло! Бо питання, так би мовити, можна  задавати — у лоб! А можна запитувати... ну, ніби трохи збоку. Ось тоді і з'ясується, наскільки глибоко студент зміг засвоїти предмет.
Згадалося і як сусід по кімнаті у студентському гуртожитку (а це ще минуле сторіччя... семидесяті...) розповідав. У групи, де навчався він, виникли форс-мажорні обставини. Група мала здавати екзамен. Та викладач захворів. І попросив свого друга і колегу прийняти цей екзамен.
Тому студентам було непросто, бо іспит приймала не та людина, що читала лекції. Та і викладачу не легше, бо хоч матеріал і знайомий, але ж кожне питання висвітлювати на лекціях можна по різному і у більшому чи меншому об'ємі. Мабуть, саме це і зумовило подальші дії екзаменатора, якими він студентів таки зумів подивувати.
Отож студенти зайшли до аудиторії, узяли кожен свій білет і почали готуватися. Викладач розгорнув принесену з собою газету і демонстративно почав її читати. Мовляв, хай студенти готуються, а з рівнем знань — нічого... розберемося! 
Через певний час, зрозумівши, що на розгорнутій сторінці чогось цікавого більше нема і щоб не вносити зайву нервозність у процес іспиту, підкреслив:

Увага! Перегортаю сторінку...
Отож і скажіть
як тут не поспівчувати студентам?! Бо самого уміння знайти і списати щось необхідне для відповіді і це важко не помітити! усе ж недостатньо. 

 

 

 

 

 

ТРЕБА ЗНАТИ
 
Ну, а студенту – ніколи зітхати,
Ну, а студент завжди у вирі справ!
Екзаменів і заліків багато:
Це дуже добре – зміг переписати!
Та треба знати – що переписав...
  

 

 

 

Але кожна сесія, кожен екзамен — це усе ж випробування і для викладача. Бо це відповідь на запитання — а що саме і наскільки зуміли засвоїти його студенти. Що вдалося, а що і вдалося не зовсім. І коли позитивний результат у цьому розумінні усе ж помітний, то це викладача не може не радувати.

 

 

НЕ УБЕРІГСЯ 

Коли студент, бач, ні бум-бум –
Викладачу... і біль, і сум!
А як... бумбумкає хоч трохи –
То менші сумніви й тривоги...
Бо добре знає – де ж той дзвін!
Від знань... не уберігся він.

 

 

Студенти — цікава і невгамовна аудиторія! І така, що схильна до жартів, і така, що здатна поцінувати дотепне слово. Отже, студентська тема ще не раз спалахне сяйливим цвітом і сузір'ям думок і у розмові, і у літературних творах.

 

 Матеріали надіслано автором спеціально для читачів "Малої Сторінки".

Ілюстрації взято з ресурсу https://www.wikihow.com/

 

 

 

Читайте також на нашому сайті:

Блог письменника, поета, гумориста, викладача ЧДТУ Володимира Даника
Володимир Даник - поет, прозаїк, автор пісень і бард. Автор 21 книг поезій, пісень і прози, серед яких: «Гуморески та байки» (1991), «Таємна зброя» (1992), «Під впливом НЛО» (1992), «Як стати молодим» (1992), «Вічна тема» (1993), «У Черкасах – сміються!» (2006) та інші. Володимир Олексійович - член Національної спілки письменників України, лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2016 р. та 2019 р.), лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», лауреат конкурсу «Автора! Автора!», який проводився журналом «Перець» та міністерством культури України.

Останні коментарі до сторінки
«Володимир Даник. "Студентська тема — назавжди!" (усмішки)»:
Василь , 2021-05-22 15:02:59, #
Ірина , 2021-05-22 17:29:14, #
Ольга , 2021-05-23 15:45:39, #
NNN , 2021-05-24 12:13:02, #
Марічка , 2021-05-25 11:40:29, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 6     + Додати коментар
Топ-теми