"Христос воскрес!", а у відповідь "Воістину воскрес!" - лунає сьогодні у світі. Православні християни і греко-католики зустрічають головне свято церковного року - Великдень - найбільше християнське свято. В цьому святі міститься одна з основних підвалин християнської віри — адже згідно точки зору вірян, сам Господь явився людиною, спокутував гріхи за все людство та воскреснувши позбавив світ від влади смерті та гріха.
За переказами, Великдень знаменує перемогу добра над злом, життя над смертю. День Світлого Христового Воскресіння - як "свято свят і торжество торжеств" отримав ще назву Великий день або скорочено Великий день. 40-денний піст, який передує Великодню, теж називається Великим.
Православна і Католицька Церкви використовують різні календарні системи, то і дати Пасхи та пов’язаних з нею свят, як правило, бувають різними.
Розбіжність між датами православного Великодня і католицького викликано відмінністю в даті церковних повень, і різницею між сонячними календарями – 13 днів в XXI столітті. Православна церква до цих пір користується Юліанським календарем. Католицька церква в 1582 році ввела григоріанський календар. Автором цього нововведення був папа Григорій XIII.
За матеріалами: http://www.kplavra.kiev.ua/
Більше про Свято Великодня на нашому сайті дивіться:
Великдень. Святкування та народні звичаї
Одне з головних, якщо не найголовніше, свято всього православ'я - це Великдень (або Пасха, чи, по-народному, паска) Ці назви є стилістичними синонімами в розумінні назви релігійного свята Воскресіння Христового. Слово "Пасха" церковнокнижне, а слово "паска" - просто розмовний синонім до церковного "Пасха", і, крім того, означає обов'язкову великодню здобу, що господині випікають і святять у церкві. Проте основна назва свята Воскресіння - Великдень.