Василь Голобородько. Добірка дитячих поезій зі збірки "Віршів повна рукавичка"


Василь Голобородько, добірка коротких віршиків для дітей"Вірші поглиблюють наші знання про світ. Світ після читання віршів стає не таким простим, як ми його звично сприймаємо. Кожен може стати поетом, писати вірші, це не те вміння, що надається якимсь винятковим людям. Вірші виникають і пишуться, ніби самі по собі. Але треба багато знати, читати, бо тільки на цьому ґрунті вірші писатимуться потім самі по собі. Різні люди сприймають поезію по-різному. Це залежить від культурного досвіду кожного. Людей без такого досвіду, мабуть, немає.  Але у всіх він різний. Діти теж мають цей досвід." (Василь Голобородько)

 

 

----------------------------------

 

 

Василь Голобородько, добірка коротких віршиків для дітей, збірка Віршів повна рукавичка, малюнок Інги ЛевіВасиль Голобородько

РУКАВИЧКА

Загубив рукавичку.
Підняв.
Якби не підняв — почалася б казка.

 


* * *

 


СПЕКА

Дві дороги
голови повстромлювали в річку — 
п’ють воду.
Діти ставок за деревом знайшли.

 


* * *

 


ПІСЛЯ ДОЩУ

— Де подівся дощ,
як він перестав іти?
— Дощ пірнув у річку.

 


* * *

 


ВЕЛИКИЙ ДОЩ

Такий великий дощ,
що в ложці збирається
по ополонику води.

 


* * *

 


КОНИК

Трав’яний коник
такий молодесенький —
іще тільки
трав’яне лошатко!

 


* * *

 


ДРУЖИМО З ДЕРЕВЦЕМ

Проходив повз деревце,
відхилив гілку рукою,
потім відпустив — гілка, як песик,
лизнула зеленим язиком
у щоку.

 

Василь Голобородько, добірка коротких віршиків для дітей, збірка Віршів повна рукавичка, малюнок Інги Леві


** Книжка дитячих верлібрів "Віршів повна рукавичка" Василя Голобородька з лаконічними ілюстраціями Інги Леві увійшла до міжнародного каталогу "Білі круки (The White Ravens)", ставши однією з 250 найкращих дитячих книжок у світі за версією Молодіжної бібліотеки в Мюнхені.

 

За матеріалами: Василь Голобородько. "Віршів повна рукавичка". Ілюстрація Інги Леві. Київ, видавництво "Грані-Т", 2010.

Джерело: Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в  3, 4 класах. серії «Шкільна бібліотека». Укладання та передмова Тетяни Стус. Львів, "Видавництво Старого Лева", 2016, стор. 56 - 59. 

 


Більше творів Василя Голобородька на "Малій Сторінці":

Василь Голобородько, вірші для дітей«Гострий зір Василя Голобородька вихоплює з буденного життя вагомі зерна поезії. Своєрідність його бачення світу виявляється в умінні змалювати звичайне в казковому забарвленні, осягти соняшним промінням щось тривожне, часом драматичне. Прикметною рисою Василя Голобородька є вміння поєднувати народно-традиційні засоби з новим змістом, наповнювати музикою свої лаконічні малюнки з життя людини. Коротше кажучи — Василь Голобородько поет з своєрідним світосприйманням, органічним чуттям музики слова, закоханий у життя, яке в його баченні є отією білою казкою, де наче на рушнику, червоні й чорні барви створюють неповторну картину живої дійсности». (Володимир П’янов. Журнал "Дніпро").

Останні коментарі до сторінки
«Василь Голобородько. Добірка дитячих поезій зі збірки "Віршів повна рукавичка"»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми