От і прийшла красуня Зима. Пора розваг і Новорічних свят. Взяв Миколка свої санчата, та й давай кататися з гірки! Летить, аж дух перехоплює!
Ого-го! – кричить від радості.
Побачив це кіт Васько, що сидів на лавці. От заманулося і йому на санчатах покататися. Аж не може всидіти на місці, так кортить! А попросити в Миколки соромиться. Бо вже має п’ять років, а на санчатах ні разу не катався!
Е, ні! Посміховиськом Васько нізащо не буде!
І вирішив він, що коли звечоріє і Миколка піде додому, візьме санчата, та й покатається.
Так він і зробив:взяв санчата, та й потягнув їх до гірки. Умостився зручненько, відштовхнувся лапою, й понеслися сани з гірки, мов та блискавка.
Васько такого не очікував. Думав, що їхатиме собі поволі, та й роздивлятиметься зірки й пейзажі, й мріятиме про щось своє, котяче. Аж тут, на тобі! Летять сани, мов вітер. Злякався Васько, вуха пригнув, очі витріщив, лапами в сани вчепився.
Ня-я-я-я-в!
Ба-бах! - врізалися сани у дерево і зупинилися. А Васька ще й снігом притрусило.
Вибрався він з кучугури, сидить переляканий, на сани дивиться.
- Якби я знав, що ви такі неслухняні, зроду-звіку не взяв би вас! – сказав Васько, косо позираючи на сани й тягнучи їх на гірку.
З того часу, перекортіло котові на санчатах кататися.
Казка люб'язно надіслана авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".
Ольга Зубер — молода поетка та казкарка з міста Переяслав-Хмельницький, що на Київщині. Має педагогічну освіту. Писати вірші почала ще в дитинстві, а от казочки — коли стала підростати маленька донечка. Дівчинка у мами — дуже цікава, тому казок для неї було все замало. От і почала пані Ольга вигадувати свої цікаві казкові історії, які з 2015 року почали друкувати дитячі періодичні видання: "Малятко", "Колобочок", " Мамине сонечко", "Котя", "Жирафа Рафа", "Ангелятко". Як і кожен автор, письменниця мріє про видання своєї книжечки...
Казочки про зиму, Новий рік та Різдво, представленні на "Малій Сторінці", написали для діточок відомі українські та зарубіжні автори: Ганс Крістіан Андерсен, брати Грімм, Василь Сухомлинський, Катерина Перелісна, Леся Храплива-Щур, Ірина Мацко, Наталя Забіла, Оксана Іваненко, Ірина Жиленко, Микола Білкун, Яків Гончарук, Марія Пономаренко, Василь Струтинський, Валентина Вздульська, Юля Смаль, Василь Мельник, Юлія Хандожинська, Тетяна Винник, Ольга Зубер.
Чимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших. Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.