Ігор Прокопович Січовик — український дитячий письменник, поет, член Національної спілки письменників України.
Народився Ігор Січовик 17 червня 1945 року к селі Велицьк Ковельського району, що на Волині, у родині сільських вчителів. Виріс на Херсонщині, де й закінчив середню школу. Робітничу спеціальність здобув у Кривому Розі. Пройшов армійську службу. Навчався у Московському літературному інституті. Член Національної Спілки письменників України з 1979 року.
Писати вірші Ігор Січовик почав з 12 років. Видав три книжки сатири та гумору для дорослих («Жертва моди», видавництво «Молодь»; «Зачарована шістка», журнал «Перець»; «Азбука для дорослих», нині «Укр. Письменник», чотири десятки книжок для дітей, чимало з яких побачили світ у видавництвах: «Веселка», «Грайлик», «Дитяча література», упорядкував навчальні збірники для молодших школярів, такі як: «Виручалочка» (десять видань), «Кобзарик», (три видання), «Дивокрай» (видавництво «Велес»), «Дитячі ігри та розваги» (В.Ц. «Просвіта»).
Ігор Прокопович - автор збірників для позакласного читання «До нас свято завітало», «Легенди рідного краю» (видавництво «Сакцент плюс»), десять дитячих збірників для харківського видавництва «Синтекс» (Харків), близько трьохсот ігор з буквами і словами «Словограй» і «Мовограй». У видавництві «Сі» видав книжки для найменших читачів «Математичні ігри», «Веселий задачник», «Таємниця десяти невідомих», «Весела школа».
2006 року окремими виданнями побачили світ такі книжки: «Веселі загадки», «Тисяча скоромовок», «Казки та казочки», «Спритні пальчики», «Котячі дражнили».
Чимало дитячих творів вивчають у початковій школі і в дошкільних навчальних закладах. Вони містяться у «Букварях», читанках і десятках збірників.
2004 року Ігор Січовик вийшла друком повість «Неймовірні пригоди барона Мюнхгаузена в Україні». Знаменитий німецький герой потрапляє в Україну і пристає до козацького війська. Більшість його пригод, про які він хвацько розповідає сам, відбуваються у поселенні, де барон мешкає, а також на всій території України, зокрема, і в Києві. Автор бачить Україну очима іноземного героя – це дає йому можливість уважніше придивитися до тогочасних подій, показати полярні риси характеру українців. У повісті широко використовується український фольклор, демонологія, описано традиції, звичаї і побут наших предків. Головний герой твору – гумор, пригоди, оптимізм, якого сьогодні бракує українцям.
Автор прагне привернути увагу не тільки іноземців, а й самих українців до величної історії України, яка за висновками тогочасних очевидців була чи не найромантичніша і найцікавіша в Європі. За однойменною повістю створено два сценарія для театру. 2004 року Ігор Січовик написав політично-сатиричну повість «Дурилло».
Чимало творів автора перекладено іноземними мовами. Мешкає у Києві. Має авторський сайт Словограй: http://slovogray
За матеріалами: https://uk.wikipedia.org/
------------------------
Ігор Січовик
ЧАРІВНЕ ЯЄЧКО
|
Знесла курочка яєчко -
Звичайнісіньке, просте. На столі кладе скраєчку: - Завтра з братиком з'їсте. Я яєчко не розбила - З нього писанку зробила. Вже яєчко не просте - А як сонце - золоте. І мені сказала птиця: - Ти, Оленко, - чарівниця! |
|
|
У МАРІЧКИ ПИШНІ ЩІЧКИ У Марічки пишні щічки, За матеріалами: |
|
|
Ігор Січовик МІСЯЦЬ І ЗОРІ Наче човен пливе місяць За матеріалами: |
|
"В річці рибку ми спіймали – й не одну…
А тепер збирайся, дівчинко, до сну.
Заколишу я тебе та ще присплю,
Бо неначе рідну донечку люблю.
А на ранок знов смикну я за рукав.
На добраніч!
Спи, Оксанко, – Няв–няв–няв…"(Ігор Січовик)
"Красивий, щедрий рідний край
І мова наша солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна."(Ігор Січовик)
"Барвінкова веселка
В райдуги-веселки
Є сини веселики.
У них барви-скарби,
З яких творять фарби."(Ігор Січовик)
"Все у зелені довкола:
Пасовище і поле.
Мчать струмочки до ріки,
Ліплять гнізда ластівки.
І в сороки новина,
Сповіщає всіх вона:
Наближається весна!"(Ігор Січовик)