ВАСИЛЬ ШАРОЙКО, НАВЧИТЕЛЬ ТА ПОЕТ
(1929 — 2019)
Майстер слова — Василь Никифорович Шаройко — так визначав своє найглибше внутрішнє переконання: «Нагород я ніколи не жадав і не домагався, бо зрозумів, що найвищою нагородою є пам’ять, а все інше навіки саме життя стирає». Поет видав і сам активно поширював 30 книжок, з них 10 – це гумор і сатира. Та це й не дивно, адже Василь Никифорович багато років, з 1959 року, був постійним автором журналу «Перець». Взагалі, в його житті органічно поєднувалася робота на педагогічній ниві з літературною працею. Досить важке поєднання, тому що учительська робота та директорські обов’язки протягом понад двадцяти років забирали практично увесь час. Тому доводилося писати вночі. Працюючи на посаді директора середньої школи на Херсонщині, Василь Шаройко 1984 року був прийнятий до Національної спілки письменників України. А ось любов до дітей залишилася на все життя – тому одна за одною з’являються книжечки для наймолодших. Саме з цієї причини поет був постійним гостем школярів у всіх областях України, він виступив більш ніж у 500 школах. Писав Василь Никифорович і для дошкільнят. "Для того щоб писати для дошкільнят, я навмисно ходив по дитячих садочках, розмовляв з вихователями, розпитував їх про особливості дитячих висловлювань. Кожна людина у ранньому дитинстві завжди казала щось таке цікаве – щось таке, що жоден письменник, яким би талановитим чи мудрим він не був, ніколи такого не придумає. Корній Чуковський наводить кілька прикладів висловлювань дітей у віці від 2 до 5 років. Ось і я, за його прикладом, ходив у дитсадки та школи за мудрістю малечі. Відвідав, до речі, усі бучанські школи і садочки. Найбільше моїх книжок взяла середня школа №4 – дітям сподобалась моя остання книжка, і вони взяли понад 180 примірників. Тобто, я беру і віддаю," — розповідав письменник. Може, саме через постійне перебування серед дітей та молоді у свої "трішки за 80" років він зберігав щиру усмішку, дивувався всьому новому, вітав усе справжнє, відкидав все лицемірне. Поет ніколи не писав на замовлення, а тільки тоді, коли його щось дуже вразило або дуже схвилювало. Майстер слова Василь Шаройко переконував: «Подія має пройти через розум і серце, не давати спокою ні вдень, ні вночі. Творчість пов’язана з муками, бо у творі повинна втілитися жива душа». Свої нові вірші сам набирав на ноутбуці, чим немало вражав колег по літературному цеху та однолітків...
За матеріалами: https://bucha.com.ua/
Веселі віршики про школу та школярів від Василя Шаройка: "Дозволив", "На уроці мови", " Виправити плутанину", "Про Маринку", "Скільки треба "Н"", "Довгі пошуки", "Шкідники та охоронці", "Де поділися Карпати", "Хитрий щоденник", "Жива граматика", "Зумів", "Про дива", "Кмітливі діти", "Лопотуха Мила", "Не залишили", "Лічилочка", "З чого двійка", "Навчилась", "Десь повипадали", "Тут справа ось у чім", "В чім різниця", "Заспокоїв", "Відповів", "Чим же гризти?", "Справжня причина", "З вини погоди", "На іспиті", "Перейшов", "Те, що хотів".
Жартівливі віршики Василя Шаройка про дітей: "Виправити плутанину", "Те, що хотів", "Кого любить?", "Не перескочив", "Помічниці", "Що літає?", "Щире побажання", "Жменька маленька", "Грицькова дуда", "Зрозуміло", "Не обривав", "Де сонечко ховається", "Міський онук", "Щоб не втік", "Випадок на автовокзалі", "Моя сестра", "Схожа на сестричку", "Пила", "Шкідники та охоронці", "Дуже хочеться узнати", "Знає", "Зрозуміло", "Хто старший", "Віршик про Лідку, голку і нитку", "Буде половинка", "В переповненім трамваї", "Оля матері гука", "Не перескочив", "Знає", "На долину біг бичок", Підказала", "Кицька помилилась", "Про Петрика та манну кашу".
"А самі прибили", "Буде половинка", "В переповненім трамваї", "В чім різниця", "Відповів", "Віршик про Лідку, голку і нитку", "Десь повипадали", "Дивний м’яч", "Довговухий зайчик", "Дуже хочеться узнати", "З вини погоди", "З чого двійка", "Заспокоїв", "Знає", "Зрозуміло", "Кицька помилилась", "Кмітливі діти", "Лічилочка", "Міський онук", "На долину біг бичок", "На іспиті", "Навчилась", "Наша баба снігова", "Не перескочив", "Оля матері гука", "Оце майстер!", "Підказала", "Помічниці", "Про Петрика та манну кашу", "Про півника та курочку", "Сестричка", "Справжня причина", "Тут справа ось у чім", "Хворий зуб", "Хитре місто", "Хто розплутає слова?", "Хто старший", "Чим же гризти?", "Шкідники та охоронці", "Що за пташка?", "Щоб сонечко світило" - такі ілюстровані віршики для дітей ви знайдете у збірочці відомого українського поета Василя Шаройка.
"Помічниці", "Перейшов", "Що літає?", "Що за пташка?", "Зрозуміло!", "А самі прибили", "Дудочку купили", "Не перескочив", "Кого любить", "Те, що хотів" - дитячі віршики Василя Шаройка, які увійшли до збірочки "Помічниці".
"Де сонечко ховається", "Не обривав", "Зрозуміло", "Є в нашої квочки", "Грицькова дуда", "Жменька маленька", "Щире побажання", "А самі прибили", "Наша баба снігова" - вірші Василя Шаройка, що увійшли до збірки "Де сонечко ховається".
"Як врятували горобця", "На долину біг бичок (за М. Наволочкінни)", "Гірські стрекалі", "Що за пташка?", "Бурундук", "Про курочку та півника", "Зайчик (за В. Гардзеєм)", "Художниця", Загадки - дитячі віршики Василя Шаройка, що увійшли до збірочки "Як врятували горобця".