‬24 травня відзначається День слов'янської писемності і культури


‬24 травня відзначається День слов'янської писемності і культури

Свято слов'янської писемності і культури виникло на честь творців слов'янської писемності, які визнані святими рівноапостольними братами. Кирило і Мефодій проживали в Греції. Вони походили з благочестивого роду, стали ченцями і саме в монастирі створили свою абетку, яку пізніше назвали кирилицею - на честь одного з творців.
Вважається, що слов'янська писемність зародилася в IX столітті. Вчені припускають, що в 863 році. У той період Кирило на основі багатьох іноземних мов, зокрема грецької, створив абетку для слов'янської писемності. При цьому він максимально враховував особливості слов'янської звукової системи.
 
 
‬24 травня відзначається День слов'янської писемності і культури
 
 

‬24 травня відзначається День слов'янської писемності і культури

День святих Кирила та Мефодія відзначається католиками 14 лютого, а православними та католиками східного обряду - 24 травня. У Чехії та Словаччині день Святих Кирила (Циріла) та Мефодія (Методеє), які своїм приходом до Моравії заклали основи майбутньої чеської держави, відзначається 5 липня і є державним святом та вихідним днем.

За матеріалами: https://www.facebook.com/TheDayNewspaper/

 

Дивіться також на нашому сайті:

Календар подій

В розділі "Календар подій" надаємо інформацію про свята, що святкуються в нашій країні, про дати визначних подій та літературний календар, в якому дізнаватимемось про сучасних знаменитих письменників і поетів та літераторів-класиків.
 

Китайський календар, 2017, рік Вогняного Півня

Китайський календар, як і тісно пов’язаний із ним гороскоп, — важлива складова культури Стародавнього Китаю. У китайців є всі причини, щоб пишатися цими скарбами, якими століттями і тисячоліттями користувалися всі від простого селянина до імператора. Хоча подібні речі сучасна наука часто поспішає відносити до розряду міфів і казок, китайський календар має під собою розумну наукову основу.
 

Календар свят УкраїниПишемо в цьому розділі про суто українські свята, як-то: День Соборності України, День Конституції, День Захисника України, День вишиванки і таке інше.

 

Календар міжнародних святУ цьому розділі збираємо інформацію про міжнародні та всесвітні свята.

 

Православний календар (найбільші церковні свята)Про найважливіші релігійні свята розповідатимемо в цьому розділі.

 

Пам'ятні дати, календар подійВ цьому розділі збираємо відомості про дні, коли вшановуємо пам'ять героїв чи згадуємо дати визначних подій.

 

Літературний календарВ літературному календарі розповідаємо про видатних поетів та письменників за датами їх народження.


Останні коментарі до сторінки
«‬24 травня відзначається День слов’янської писемності і культури»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми