Іван Франко
КОЛИ СТУДІНЬ ПОТИСНЕ
Коли студінь потисне,
Не хвилює вода, не блищить
Коли лампа розприсне,
То і світло її не мигтить.
Коли струна порветься,
То від неї музики не жди.
Чом же пісня та ллється
Під вагою турбот і біди?
Чи те горе, як праса,
Щоб із серця пісень надушить?
Чи пісні ті, як дзвони,
Щоби горя завід заглушить?
"Третій жмуток" пронизано мотивами розпачу, безвиході, марності життя з сердечних болем, бажанням покінчити з собою та своїми стражданнями. Втім, нього ще є сили на самоіронію... В останніх поезіях "третього жмутку" герой поступово приходить до тями, повертається до самого себе, по-філософськи дивиться на життя. Він знов ясно висловлює свою раціональну позицію щодо світобудови: «Одно лиш вічне без початку й кінця, живе і сильне, — се є матерія. Душа безсмертна! Жить віковічно їй!"
За матеріалами: Франко І. Я. Зібрання творів у 50-и томах. – К.: Наукова думка, 1976 р., том 2, стор.117 – 175.
Більше творів Івана Франка на нашому сайті:
Багатогранність постаті Івана Франка спонукає науковців, дослідників, краєзнавців, письменників України до нових дослідницьких пошуків, а нас, читачів, - знову і знову відкривати для себе щось нове і цікаве в його творах. Дивіться у цьму розділі твори Івана Франка: збірка казок "Коли ще звірі говорили" та казка "Абу-Касимові капці"; "оповідання "Малий Мирон" та "Грицева шкільна наука"; драма з сільського життя в 5 діях "Украдене щастя"; повість "Boa constrictor"; новела "Сойчине крило"; вірші зі збірки "З вершин і низин"; поезії зі збірки "Давнє й нове"; поема "Іван Вишенський"; збірка поезій "Із днів журби"; збірка віршів "Зів'яле листя"; повість "Захар Беркут"; "Слово про похід Ігоря".
Більше віршів на тему кохання та поезій про любов:
Вірші про кохання та про любов
В добірці "Вірші про кохання" публікуємо поезію видатних українських і зарубіжних поетів різних епох:Роберта Бернса, Лесі Українки, Павла Тичини, Олександра Олеся, Володимира Підпалого, Володимира Сосюри, Івана Коваленка, Ліни Костенко, Івана Франка, Василя Симоненка, Михайла Старицького, Івана Малковича, Миколи Вороного, Христі Алчевської, Миколи Томенка, Павла Грабовського, Григорія Воробкевича, Сергія Мартоса, Василя Щурата, Пантелеймона Куліша.