Іван Андрусяк. Вірші для дітей


 

Іван Михайлович Андрусяк - відомий український поет, прозаїк, автор багатьої творів для дітей, талановитий літературний критик та перекладач. Народився він 28 грудня 1968 року в селі Вербовець Косівського району Івано-Франківської області. Закінчив філологічний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту імені В.С. Стефаника. Живе в Березані під Києвом, працює головним редактором видавництва «Фонтан казок».

 

На відео: відеозвернення Івана Андрусяка до вчителів та школярів - про твори, які включено до оновленої програми з літературного читання для початкової школи. 

 

 

 

Іван Андрусяк, вірші для дітей. Уроки мови

 

 

Іван Андрусяк

УРОКИ МОВИ

Прийшла до нас якось бабуся Яга, 
яка не уміла казати "ага". 
Виходило в неї "аґа" та "аґа", 
як в гуски, яка розмовляє "ґа-ґа".

А ще зустрічався нам дідо Ягун,
він людської мови вчив бабу Ягу.
Вона ж не хотіла, хоч плач, а хоч скач, 
і на паляницю казала "калач".

Така ото, дітки, пригода була,
допоки Яга в Кострому не втекла.
Бо справді: не вмієш сказати "ого",
То й нічого діток лякати. Яго.

За матеріалами: http://abetka.ukrlife.org/

 

 

 

 

Авторські дражнилки на хлопчачі імена, Іван Андрусяк, Абетка-прозивалка, дівчачий варіант"Це справді абетка, тільки не для тих малявок, які вчаться читати, а для тих, які вже вчаться у школі й пізнають "ази дружнього спілкування", себто, приколюються. Дівчачий варіянт означає, що в ній жарти і прозивалки на хлопчачі імена, сиріч користуватися ними мають дівчатка, щоб дружньо дошкуляти хлопчикам..." (Іван Андрусяк) 

Іван Андрусяк, збірка Лякація, добірка віршів для дітей, Пісня, Рибалки, У морі жаби не живуть, Лякація, Про вміння читати, Тринадцятий трамвайВірші сучасного українського поета Івана Андрусяка: "Пісня", "Рибалки", "У морі жаби не живуть", "Лякація", "Про вміння читати", "Тринадцятий трамвай". 

Іван Андрусяк, вірші для дітей. Ілюстрована книжка - Чупакабра та інші зайчики. Усе солодший сад. Малюнки Марти Кошулінської. Два цикли віршів увійшли до книжки відомого поета Івана  Андрусяка. "Чупакабра та інші зайчики" – вірші розбишацькі, сповнені гумору та  добрих капостей. «Усе солодший сад» – поетичні прогулянки тата з донею. Ілюстрації до книжечки намалювала молода львівська художниця Марта Кошулінська. Читайте віршики: "От!", "Сливи", "Абрикоси", "Персики", "Виноград", "Глибина", "Добре знати іноземні мови", "Обурений", "Ще про чупакабру", "Мандрівка".

  Іван Андрусяк, вірші для дітей. Збірка М’яке і пухнасте. Художник Надiя Дойчева-Бут.

У цій книжці вперше зібрані під одною обкладинкою вірші для дітей відомого поета Івана Андрусяка. Чимало з них давно полюбилися маленьким читачам із публікацій у дитячих часописах, альманахах та антологіях. У цих віршах багато сміху, жартів, пустощів і кумедних пригод, однак завжди переважає «м’яке і пухнасте» — любов і доброта... До цієї добірочки увійшли вірші: "Знання", "Накрився", "Додому", "Вечірній чай", "Зорі й місяць", "Колискова", "Сміхота", "Сумлінна учениця", "От!", "Пригода", "Аліса і комар", "Ослик і ослінчик", "Хто хороший", "Кольорові приколи", "Чакалка", "Родина бабаїв", "На зуб", "Хвостики", "Перші кроки", "Мухомори", "У лузі", "Півгорошини", "Три плачі", "Собаче листування", "Не кусається", "Справжня свиня", "Вередливі хмари", "Щокасте дитинча", "Несправжнє село", "Уроки мови", "Страшна казка", "Майдан і майданчики", "Розмова", "Буль і Ням", "Про користь читання", "Учнів не їдять", "Скоромовка", "Котяча справа".

 


Останні коментарі до сторінки
«Іван Андрусяк. Вірші для дітей»:
ліля , 2017-02-06 16:58:39, #
даша , 2017-02-06 17:00:28, #
паша , 2017-02-06 17:01:34, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 3     + Додати коментар
Топ-теми