На сайті
Дошка оголошень Додати оголошення

Як визначити дату пологів


коли пологи, дата пологів, приблизний термін пологів, приблизна дата пологів


Визначення очікуваної дати пологівСередня тривалість вагітності 280 днів, або 40 тижнів, або 9 календарних місяців, або 10 акушерських місяців (акушерський місяць дорівнює 28 дням). Визначити ймовірний термін вагітності та майбутніх пологів можна наступними способами:

- Для визначення строку вагітності і майбутніх пологів до першого дня останньої менструації додають 280 днів, тобто 10 акушерських місяців, або 40 тижнів.

- Від дати першого дня останньої менструації відраховують назад З календарні місяці і додають 7 днів (так звана формула Негеле).

- Передбачуваний строк пологів можна визна­чити за датою овуляції: від першого дня очікуваної, але яка не настала, менструації відраховують назад 14 днів і до цієї дати додають 273 дні. 

- За першим ворушінням плода. У жінок, які народжують вперше, до дати першого ворушіння плода (20 тижнів) додають 20 тижнів (4 календарних міс + 18 днів). У жінок, які народжують вдруге, до першого ворушіння (18 тижнів) додають 22 тижні (5 календарних місяців + 1 день);

 В той же час, потрібно пам'ятати, що наведені розрахунки є лише приблизними. Формули, прив'язані до дати менструації, стосуються циклу тривалістю в 28 днів. Такий ідеальний цикл буває зазвичай у жінок, що приймають протизаплідні пігулки. У інших він може не збігатися з еталоном.

Якщо тривалість цикла не дорівнює 28 днів, тоді:

    * Потрібно відняти з отриманої дати n днів, якщо цикл коротший за 28-денний на n днів;
    * додати до отриманої дати n днів, якщо цикл довший за 28-денний на n днів.

Часто тривалість циклу непостійна і коливається протягом року.
Для жінок з нереглярним менструальним циклом цей спосіб не може бути використаний.

Можливий варіант, коли для розрахунків просто немає даних. Скажімо, у жінки місячні взагалі приходять нерегулярно, або у годуючої матери вагітність наступила до приходу першої менструації. Якщо жінка приймала протизаплідні пігулки і завагітніла в процесі або в перший місяць після відмови від них, її цикл не можна вважати за достовірний, оскільки він був створений штучно.

У таких випадках визначають вік плоду за допомогою УЗД. Найбільш точні дані можна отримати між 14-м і 17-м тижнями - помилка складає плюс-мінус тиждень. УЗД використовується також для підтвердження або спростування розрахункових цифр, особливо якщо вони сильно різняться із спостереженнями лікаря при огляді.

Визначити термін вагітності допомагають також дані акушерсько-гінекологічного дослідження.

За матеріалами: http://www.womenhealth.dsmu.edu.ua

 

Більше про здоров'я на "Малій Сторінці":

Здоров'я дітей та батьків

здоров'я

У цій рубриці поговоримо про здоров'я - фізичне і психологічне. Розглянемо також питання вагітності, пологів та дитячої психології. Розкажемо про електронні термометри для дітей, обігрівачі для пеленальних столиків та чим краще годувати школяра в холодну пору року.


Останні коментарі до сторінки
«Як визначити дату пологів»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар