Свято православних християн: Вознесіння Господнє


 
Свято православних християн: Вознесіння Господнє
 
 
 

ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ

 
Вознесіння Ісуса Христа в Небо завершило земне служіння Сина Божого. Сталося це на сороковий день після Воскресіння Ісуса. Саме свято Вознесіння припадає на четвер шостого тижня після Великодня.
 
 
У 2024 році Вознесіння Ісуса Христа відзначається 13 червня.
 
 
 
Після свого нового народження Син Божий увійшов до небесного храму Отця-Бога, ставши на землі Спасителем усього людства. Суть свята Вознесіння полягає в піднесенні людської природи (тіла і душі), яка може усвідомити вищий прояв світла завдяки Престолу Всевишнього.
 
Свідками Вознесіння Христа стали його учні, яких він проводив до Віфанії. Нагодувафвши їх хлібом, він благословив своїх учнів і вознісся над ними в небо. Про це диво апостоли розповіли всім людям, повернувшись до Єрусалиму.
 
Вознесіння Господнє символізує відкритість Неба перед людиною. Це вічний дім для кожного, який відділений від землі гріхами людськими. У цей день найкраще задуматися про добро, красу і віру, які приводять кожну людини до кращого життя.
 

 

 

На відео: дівчинку Катерину цікавить історія релігії, як виникли ті чи інші християнські свята, традиції їх святкування, а також історія життя святих. Про все це вона дізнається у служителів церкви.

За матеріалами: http://beyond.ua/

 

 

Дивіться також:

Вознесіння Господнє. Про народні традиції - з книги Василя Скуратівського Дідух. На малюнку: Джотто ді Бондоне (1267—1337). Вознесіння Христа. Капелла Скровені в місті Падуя, Італія
Згідно з біблійною оповіддю, на 40-й день після свого воскресіння Христос, кілька разів з’явившись учням, вознісся на небо. На честь цієї події православною церквою встановлено свято Вознесіння Христового. У храмах виносять і ховають плащаницю, тому після Вознесіння вже не можна вітатись словами «Христос Воскрес!» Вознесіння завжди припадає на четвер. На це свято найкраще росте трава. У деяких місцевостях цього, дня «заполювали льон» — щоб добре ріс, «підносився» вгору. Випікали печиво у вигляді драбинок, на Чернігівщині та Сумщині — млинці «христові онучки», з якими ходили в поле («щоб добре росло жито») або на цвинтар — поминати померлих (щоб їхні душі вознеслися на небо). Молодь улаштовувала різноманітні забави. Вважалося, якщо на Вознесіння гарна погода, то на добрий врожай, а якщо слякотлива — на недорід.

 

Православний календар (найбільші церковні свята)
Про найважливіші релігійні свята розповідатимемо в цьому розділі.
 
 
 
 
 
 
 

Михайлівський Золотоверхий монастир (Київ).В Україні з 1 вересня 2023 почав діяти новоюліанський церковний календар, в якому дати багатьох свят змінилися. Різдво офіційно перенесено на 25 грудня. Водохреща, Святого Миколая, Покрова Богородиці також відзначатимемо по-новому. Дивіться дати "неперехідних" свят за новим календарем у представленій статті.


Останні коментарі до сторінки
«Свято православних християн: Вознесіння Господнє»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми