Техніка вишивання: хрестикування (козлик)


Техніка вишивання, хрестикування, козликХрестикування (козлик)
Шов виконується зліва направо. Робочу нитку закріплюємо на місці початку шва з виворітної сторони. Виводимо голку з робочою ниткою на лицьову сторону, ведемо її від місця виколу вправо і вверх по діагоналі через чотири нитки основи і піткання. Вколюємо голку, повертаємо вліво та набираємо на неї дві нитки основи.
Виводимо голку з робочою ниткою на лицьову сторону, ведемо її вправо і вниз по діагоналі через чотири нитки основи і чотири нитки піткання. Вколюємо голку, повертаємо вліво, набираємо на неї дві нитки основи. Виводимо голку з робочою ниткою на лицьову сторону, ведемо її знову вправо і вверх по діагоналі через ту саму кількість ниток основи і піткання для накладання наступного стібка (кількість ниток основи та піткання, через які по діагоналі ведеться робоча нитка і які набираються на голку, може змінюватись, залежно від структури тканини, робочої нитки та бажаної характеристики орнаментальної лінії шва).
При цьому з лицьової сторони утворюється орнаментальна лінія із діагональних стібків, накладених то вправо, то вліво, які перехрещуються між собою зверху і знизу, з виворітної сторони — дві паралельні горизонтальні пунктирні лінії, утворені рівними стібками через однакову відстань тла тканини.
Хрестикуванням виконують рубцювання, з’єднувальні шви, покрайниці стрічкових орнаментів, а також використовують як самостійний оздоблювальний шов художнього вишивання.

Техніка вишивання, хрестикування, козлик
 

За матеріалами: Катерина Сусак, Ніна Стеф’юк. "Українське народне вишивання". Навчальний посібник. Київ. Видавництво "Науковий світ", 2006 р., стор. 43.


Останні коментарі до сторінки
«Техніка вишивання: хрестикування (козлик)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми