Техніка вишивання: оздоблювальний шов "Шнурочок поверхневий з підкладкою"


ШНУРОЧОК ПОВЕРХНЕВИЙ З ПІДКЛАДКОЮ

рукоділля, техніка вишивання, оздоблювальний шов, шнурочок поверхневий з підкладкоюВиконується шов справа наліво. Робочу нитку закріплюємо з виворітної сторони на місці початку шва (переважно на краю деталі виробу). Виводимо голку на лицьову сторону і від місця виколу відраховуємо 2-3-4 нитки піткання вниз. Вколюємо голку, повертаємо вверх, набираємо на неї пропущені нитки піткання та виколюємо на місці попереднього виколу так, щоб вістря голки було добре видно. Обводимо робочу нитку попід вістря голки справа наліво. Притримуючи робочу нитку великим пальцем лівої руки, виводимо голку на лицьову сторону, вколюємо її через дві нитки основи і ту ж саму кількість ниток піткання вниз. Повертаємо голку вверх, набираємо на неї пропущені нитки піткання, обводимо вістря голки робочою ниткою, виводимо голку через петлю та ведемо її далі вліво через ту ж саму кількість ниток основи і піткання для накладання наступних стібків. При цьому необхідно слідкувати, щоб робоча нитка весь час йшла справа наліво і притримувати її в горизонтальному положенні великим пальцем лівої руки.

рукоділля, техніка вишивання, оздоблювальний шов, шнурочок поверхневий з підкладкою


Коли стібки настелені до кінця лінії шва, на кіску шва накладаємо кручену нитку або тонкий шнурочок (залежно від бажаної фактури поверхневого шнурочка) кольору, відповідно до вишитої основи. Нитку або шнурочок притримуємо великим пальцем лівої руки і справа наліво настеляємо стібки. На голку набираємо петельку між двома вертикальними стібками нижнього шва і шнурочок або настелену нитку. Вістря голки обводимо справа наліво робочою ниткою, виводимо голку, вколюємо її попід наступну петельку для подальшого накладання стібків.
При цьому з лицьової сторони утворюється широкий поверхневий (не пришитий до тканини) шнурок. З виворітної сторони утворюється горизонтальна лінія із рівномірних паралельних вертикальних стібків, розміщених на однаковій віддалі один від одного.

 

рукоділля, техніка вишивання, оздоблювальний шов, шнурочок поверхневий з підкладкою

За матеріалами: К.Р. Сусак, Н.А. Стеф’юк. "Українське народне вишивання". Навчальний посібник (техніки, методологія, методика). Київ. Видавництво "Науковий світ", 2006 р., стор. 72 - 73, 78.


Останні коментарі до сторінки
«Техніка вишивання: оздоблювальний шов "Шнурочок поверхневий з підкладкою"»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми