Техніка вишивання: кривулька двостороння


КРИВУЛЬКА ДВОСТОРОННЯ

техніка вишивання, кривулька двосторонняВиконується справа наліво. Робочу нитку закріплюємо з виворітної сторони на місці початку шва. Виводимо голку з робочою ниткою на лицьову сторону, ведемо її по діагоналі через три нитки основи та три нитки піткання вліво і вверх. Вколюємо голку, повертаємо вниз і вліво, виколюємо по діагоналі через три нитки основи і піткання. Виводимо голку з робочою ниткою на лицьову сторону, знову ведемо по діагоналі вліво і вверх через ту саму кількість ниток основи і піткання для накладання наступних стібків. Дійшовши до кінця лінії шва, повертаємо тканину на 180° і накладаємо стібки в протилежну сторону, набираючи лицьові стібки на голку, пропускаючи тканину між; стібками під голку. Таким чином, з лицьової та виворітної сторони утворюється орнаментальна пряма лінія із рівномірних діагональних стібків, що дотикаються під гострим кутом. Звідси і назва - кривулька двостороння, її можна виконувати двома кольорами або двома відтінками одного і того ж кольору.

техніка вишивання, кривулька двостороння

Кривулькою двосторонньою виконують рубцювання, з'єднувальні шви, покрайниці та основні орнаменти в оздобленні рушників, дитячого, жіночого, чоловічого натільного, поясного та плечового одягу.

За матеріалами:  Катерина Сусак, Ніна Стеф’юк. "Українське народне вишивання". Навчальний посібник. Київ. Видавництво "Науковий світ", 2006 р., стор. 51.


Останні коментарі до сторінки
«Техніка вишивання: кривулька двостороння»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми