"Смерічка" - оздоблювальний шов (техніка вишивання)ТЕХНІКА ВИШИВАННЯ. ОЗДОБОЮВАЛЬНИЙ ШОВ. "СМЕРІЧКА"

Техніка вишивання, Оздоблювальний шов, СмерічкаВиконується смерічка зліва направо. Робочу нитку закріплюємо на місці початку шва. Виводимо голку з робочою ниткою на лицьову сторону, ведемо її від місця виколу по діагоналі вправо і вверх через три нитки піткання і шість ниток основи. Вколюємо голку, повертаємо вліво і вниз та виколюємо її по діагоналі через дві нитки піткання і чотири нитки основи (це буде зверху діагонального стібка, що утворився). Від місця виколу ведемо голку з робочою ниткою по діагоналі вправо і вниз (протилежно стібку, що утворився) через три нитки піткання і шість ниток основи, вколюємо голку, повертаємо вліво і вверх, виколюємо по діагоналі через дві нитки піткання і чотири нитки основи (це буде зверху стібка, що утворився). Від місця виколу знову ведемо голку з робочою ниткою вправо і вверх через три нитки піткання і шість ниток основи для накладання наступного стібка вверх. Таким способом накладаємо стібки до кінця лінії шва. При цьому постійно треба слідкувати, щоб стібок лягав під голкою, нижче місця її виколу.
З лицьової  сторони утворюються рівномірні діагональні стібки — верхній і нижній. Нижній перекриває верхній на чотири нитки основи. Утворюється шнурочок, що ілюзорно нагадує хвою смереки. Звідси назва шва. З виворітної сторони утворюється горизонтальна лінія із діагональних стібків під кутом 30°, розділених однією ниткою піткання.

Техніка вишивання, Оздоблювальний шов, Смерічка
Смерічку поєднують у вишиванні орнаментів з найрізноманітнішими техніками художнього вишивання. Цією технікою виконують з'єднувальні шви, вишивають по-крайниці та роздільні лінії в стрічкових орнаментах, а також його виконують як самостійний орнаментальний шов художнього вишивання.

Техніка вишивання, Оздоблювальний шов, Смерічка

За матеріалами: К.Р. Сусак, Н.А. Стеф’юк. "Українське народне вишивання". Навчальний посібник (техніки, методологія, методика). Київ. Видавництво "Науковий світ", 2006 р., стор. 66 - 67.


Останні коментарі до сторінки
«"Смерічка" - оздоблювальний шов (техніка вишивання)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми