Роман Котляр. "Свіжо, оригінально, цікаво" (передмова до книги Григорія Вітрогона «Формування дебютного репертуару»)


Роман Котляр. Слово літературного редактора. Свіжо, оригінально, цікаво. Передмова до книги Григорія Вітрогона

 

Слово літературного редактора

Свіжо, оригінально, цікаво

Я давно знайомий з Григорієм Івановичем Вітрогоном. Бачу його шашковим трудівником, але не ремісником. Тонкий хід, красива комбінація, ювелірне закінчення зігрівають його душу, як, скажімо, вірші улюблених поетів. Познайомившись з його «Вилочкою», сказав, що він не має права писати «в стіл». Його творчість має стати надбанням шашковій громадськості. Радий, що так і сталося!

Перша з десяти шикарних книг видана. Настала черга другої. Скільки ж тепла і душі вклав Григорій Іванович в ці книги! Як не згадати тут рядки Михайла Дудіна:

 

 

Кто ты? Сказка рассвета, иль вымысел,
Или счастья земного прогноз?
Я тебя и придумал, и выносил,
И по белому свету пронёс!

 

 

Зрозуміло, автор своєю роботою, своєю творчістю заслужив повагу шашкового товариства. Я не наважився бути редактором його попередньої книги, це прерогатива власників/авторів шашкових програм. А ось з другої, нинішньої, стартував наш творчий союз. І в ролі літературного редактора мені вельми комфортно.
Визначення, цитати, велика кількість діаграм, жива та образна мова — все це робить книгу свіжою та оригінальною. Читати її можна з будь-якої сторінки, інколи й без дошки. Можна не погоджуватися з вибором дебютів і варіантів, але це його бачення, його розуміння шашок. Звичайно, такий підхід має право на існування. Цикл книг унікальний, такого не було і навряд чи буде. Вік читачів 10+. Я розшифрував це так: 10 книг «Формування дебютного репертуару», а потім — плюс «Розширення дебютного репертуару...»
Григорій Іванович Вітрогон сповнений сил і енергії. Слід зазначити його шанобливе ставлення до авторства, до пріоритету. Наприклад, відому комбінацію він абсолютно справедливо назвав «штучкою Кукуєва — Шошина», оскільки О. Шошин на 23 роки раніше Н. Кукуєва застосував цей прийом.
Щиро бажаю автору, перш за все, здоров'я і довгих творчих років! І спасибі за прекрасну роботу! Обіцяю допомогти кожному бажаючому придбати цикл книг Г. Вітрогона.
Другу книгу Григорій Іванович завершує словами Бориса Пастернака. Звернуся і я до творчості цього великого поета.

 

Быть знаменитым некрасиво.
Не это подымает ввысь.
Не надо заводить архива,
Над рукописями трястись.

Цель творчества — самоотдача,
А не шумиха, не успех.
Позорно, ничего не знача,
Быть притчей на устах у всех.

Но надо жить без самозванства,
Так жить, чтобы в конце концов
Привлечь к себе любовь пространства,
Услышать будущего зов.

И надо оставлять пробелы
В судьбе, а не среди бумаг,
Места и главы жизни целой
Отчеркивая на полях.

И окунаться в неизвестность,
И прятать в ней свои шаги,
Как прячется в тумане местность,
Когда в ней не видать ни зги.

Другие по живому следу
Пройдут твой путь за пядью пядь,
Но пораженья от победы
Ты сам не должен отличать.

И должен ни единой долькой
Не отступаться от лица,
Но быть живым, живым и только,
Живым и только до конца.

 

Р. Ю. Котляр, письменник, академік Міжнародної
С.-Пб. академії шахово-шашкового мистецтва.

Передмову надіслано автором спеціально для читачів "Малої Сторінки".

 

 

 

Дивіться також на "Малій Сторінці":

Блог поета-сатирика Романа Котляра. Роман Юхимович Котляр - поет, сатирик, журналіст.Роман Юхимович Котляр - поет, сатирик, журналіст. Народився у місті Славута, що на Хмельниччині, у 1977 році. У журналістиці - з 1994 року. Публікувався в газетах та журналах України, Росії, Ізраїлю. У 2002 році Роман Котляр закінчив Східноєвропейський університет за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста. Ще зі студентських років Роман Котляр активно займається журналістикою і поезією. Його байки – веселі, сповнені тонкого гумору та іронії. А головне – всі вони пов`язані з певною подією у житті автора. У  2004 році вийшла друком книга "Школа - дорога в життя", у 2014 році - "Смійтеся, друзі!", у 2015-му - "Посміхнулісь? Дякую!", у 2017 - "Епіграми з "колючестю" і без", у 2018 році - "Яке щастя - ти на світі є!" (ця збірка видана у співавторстві з дружиною, Алісою Котляр). Готуються до видання ще кілька книг.

Останні коментарі до сторінки
«Роман Котляр. "Свіжо, оригінально, цікаво" (передмова до книги Григорія Вітрогона «Формування дебютного репертуару») »:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми