Оздоблювальний шов: прошите (стебнове шитво), техніка виконання


ПРОШИТЕ (СТЕБНОВЕ ШИТВО)

Оздоблювальний шов, прошите стебнове шитво, техніка виконання

Назва походить від слів прошивати (прошиває) і стебнувати (стебнове шитво). Шов виконується зверху вниз. Робочу нитку закріплюємо з виворітної сторони на місці початку шва. Виводимо голку на лицьову сторону. 
Від місця виколу вниз відраховуємо дві нитки піткання між двома паралельними нитками основи. Вколюємо голку, повертаємо вверх, набираємо ці нитки піткання на голку. 
Виводимо голку на лицьову сторону, вколюємо її через чотири нитки піткання вниз між тими самими па-ралельними нитками основи. Повертаємо голку вверх, набираємо на неї дві нитки піткання і виводимо на лицьову сторону (це буде у нижньому ріжку попереднього стібка). 
 
Оздоблювальний шов, прошите стебнове шитво, техніка виконання

При настилі стібків треба слідкувати, щоб робоча нитка постійно йшла з правої сторони голки.
Прошиттєм (стебновим швом) вишивають покрайниці, роздільні лінії в основних орнаментах, його використовують як з’єднувальний, оздоблювальний та основний шов при виконанні орнаментів.
 
Оздоблювальний шов, прошите стебнове шитво, техніка виконання

За матеріалами: К.Р. Сусак, Н.А. Стеф’юк. "Українське народне вишивання". Навчальний посібник (техніки, методологія, методика). Київ. Видавництво "Науковий світ", 2006 р., стор. 73 - 74, 78.


Останні коментарі до сторінки
«Оздоблювальний шов: прошите (стебнове шитво), техніка виконання»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми