Цікаві пам'ятники у Житомирі


"Язик до Києва доведе" - незвичайний пам'ятник у Житомирі

Житомир, незвичайні пам'ятники

Шестиметровий кований пам’ятник язику, який до Києва доведе, є у Житомирі.

За задумом авторів, пам’ятник являє собою металевий глобус у формі Землі, з довгим язиком, який прикрашений кованими накладками з назвами українських міст. Це своєрідний символ дороги до Києва, адже як відомо: «Язик до Києва доведе». Унікальний та єдиний у всьому світі пам’ятник був занесений до Книги рекордів України як найдовший «язик». Довжина «язика» – 6 м, ширина 0,8 м, діаметр глобуса 1,5 м.

Направлений у бік столиці, пам’ятник-рекордсмен став улюбленим місцем зустрічей житомирян.


********

 

Пам’ятник морозиву у Житомирі

 

Житомир, незвичайні пам'ятники

 

У  Житомирі, місті яке  називають столицею морозива  в Україні,  знаходиться перший в нашій країні  пам’ятник морозиву. Його створив скульптор-каменяр Станіслав Криницький.

Пам’ятник морозиву виготовлений з чотирьох видів граніту і представляє собою велику чашу з червоного граніту, наповнену різнокольоровими кульками морозива. 

Він має висоту 3,3 метра, а загальна його вага – 14 тонн. Кожна з кульок символізує той чи інший вид морозива: малинове морозиво, «Молочний шоколад», «Фісташка» та «Пломбір з шоколадними крапельками».

Пам’ятник у Житомирі потрапив до Книги рекордів України у категорії «Незвичайні пам’ятники» як єдиний пам’ятник морозива в країні.

За матеріалами: https://nbu4kids/


Останні коментарі до сторінки
«Цікаві пам’ятники у Житомирі»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми