Наш календар: 1 червня - Міжнародний день захисту дітей


1 червня - Міжнародний день захисту дітей

 

Сьогодні 1 червня. Ми, малі, 
Утричі літу вдячними всі будем! 
В цей перший літній день по всій Землі 
День захисту дітей святкують люди! 
День дитинства, миру на Землі, 
Наше літо ніжиться в теплі. 
В День дитинства — в селах, у містах 
Розкривайся, пісне, на вустах!

 

Наш календар. 1 червня - Міжнародний день захисту дітей

 

Світ барвистий, веселковий, 
Різно-різнокольоровий, 
Мов народжений красою, 
Наче скроплений росою, 
В чистих барвах, як обнова, — 
Вся планета кольорова. 
І на цій планеті діти 
В мирі й дружбі хочуть жити!

 

Наш календар. 1 червня - Міжнародний день захисту дітей

 

1 червня весь світ відзначає День захисту дітей. Це свято запроваджене в листопаді 1949 року рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Тоді, по закінченні Другої світової війни, учасниці сесії у столиці Франції — Парижі урочисто заприсяглися боротися за створення умов, необхідних для щасливого та гармонійного розвитку майбутніх поколінь, тобто, дітей.
А що є найважливішою умовою щасливого дитинства? Звичайно ж, мирне співіснування людей, що є гарантією спокійного і радісного життя кожної окремої родини.

Уперше свято було відзначено в 1950 році. Цей день — ще і день мобілізації світової спільноти для боротьби на захист дітей від загрози війни, за збереження здоров'я дітей, за здійснення їхнього виховання та надання освіти на демократичних засадах.
20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла Декларацію прав дитини. Здавалося б, від чого і від кого треба захищати малюків? На планеті нині щоденно тисячі дітей помирають від голоду, нестачі ліків і медичної допомоги в найбідніших країнах світу. Дітей підстерігають неписьменність, непосильна й багатогодинна робота заради шматка хліба, різні хвороби, нещасні випадки, грубість дорослих, а часом — і жорстокість батьків. Декларація прав дитини передбачає: дитина повинна мати право на ім'я й громадянство, користуватися всіма благами соціального забезпечення; вона має бути захищена від усіх форм жорстокості та експлуатації. Документ наголошує, що діти мусять виховуватись у дусі взаєморозуміння в родині та в суспільстві. Глибоким змістом наповнені рядки Декларації про обов'язок людства надати дітям усе найкраще для їхнього духовного й фізичного вдосконалення, про гарантії використання їхніх здібностей на благо суспільства.
В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 і відзначається щорічно, також 1 червня.

 

Наш календар. 1 червня - Міжнародний день захисту дітей

 

Недаремно свято дітей відзначають 1 червня — у перший день довгоочікуваного літа та шкільних канікул, в який відбуваються численні заходи для дітей: народні гуляння, безкоштовні виставки, презентації, конкурси дитячої творчості та ігри. В цей день батьки приділяють своїм дітлахам підвищену увагу, створюючи їм дійсно гарне свято.
Але так хотілося б, щоб це свято тривало не один день на рік. А про тяжко хворих та знедолених дітей пам'ятати завжди. Дорослі не повинні забувати народну мудрість — «Чужих дітей не існує!».

 

Наш календар. 1 червня - Міжнародний день захисту дітей

 

Я хочу, щоб сонце світило,
Співали би дзвінко пташки,
Щоб люди були всі щасливі,
У мирі зростали би ми! 
Слухайте, чесні люди Землі,
Дуже ми просимо вас:
Боріться, боріться, бо ми ще малі,
Мир захищайте для нас. 
Хочемо миру — нехай буде мир,
Пісня лунає і сміх.
Хай сонечко з неба освітить наш дім,
Хай усмішки сяють у всіх!

 

Наш календар. 1 червня - Міжнародний день захисту дітей

 

За матеріалами: http://shevkyivlib.org.ua/ 

Світлини – нашого кореспондента (м. Львів, травень 2017).

** Вірші взято з інтернет-ресурсу: http://www.library.sokal.lviv.ua/

 

 

Читайте також на "Малій Сторінці":

Вірші про дітей
У цьому підрозділі читайте вірші про дітей Марії Пригари, Марійки Підгірянки, Андрія М'ястківського, Варвари Гринько, Михайла Стельмаха, Степана Олійника, Василя Шаройка, Анатолія Камінчука, Олени Журливої, Наталки Поклад, Оксани Кротюк.
 
 
 
 
 
 

Дитячі віршики про дівчат

Читаймо у цьому розділі віршики про дівчат від Марійки Підгірянки, Марії Пригари, Максима Рильського, Лідії Коломієць, Андрія Динника, Ігоря Калинця, Марії Хоросницької, Наталки Поклад, Наталі Забіли, Ольги Зубер, Марії Дем'янюк, Ігоря Січовика.


Останні коментарі до сторінки
«Наш календар: 1 червня - Міжнародний день захисту дітей»:
Крутая , 2018-05-27 16:41:34, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми