Молочниця під час вагітності (кандидоз у вагітних жінок)


Турбота про здоров'я Вашої майбутньої дитини повинна починатися задовго до її народження. Якщо Ви вже очікуєте дитину або є прихильниками   планованої   вагітності  в будь-якому випадку проблеми Вашого самопочуття, які можуть становити загрозу для вагітності або здоров'я плода чи новонародженого, повинні бути усунуті або скориговані заздалегідь. Готуючись стати матір'ю чи батьком, кожен із майбутніх батьків повинен пройти обстеження і потрібне лікування, щоб вберегти свою дитину і партнера від можливих ускладнень і проблем.


На відео, яке Ви можете бачити тут, представлена корисна інформація з розмови про кандидоз (молочницю) та профілактику і подолання цієї хвороби, у передачі "Бажаємо здоров'я" на телеканалі "Доба"

Хвороби загального характеру, що послаблюють захисні сили організму, тривале лікування антибіотиками, неадекватне застосування оральних контрацептивів — це чинники, які знижують захисні сили жіночого організму до хвороб і підвищують ризик такого захворювання як молочниця (або ж урогенітальний, вагінальний, піхвовий кандидоз). Розвитку піхвового кандидозу можуть сприяти різні внутрішні фактори й захворювання, наприклад, порушення обміну речовин, захворювання жіночих статевих органів.

Сама вагітність спричиняє розвиток грибків, і дуже часто. Необхідно зазначити, що молочниця часто є проявом дисбактеріозу, який виникає при прийомі антибіотиків, а це дуже важливо знати жінкам, оскільки антибіотики часто приймають без призначення лікаря.

Найчастіше піхвовий кандидоз передається статевим шляхом і є найпоширенішим інфекційним захворюванням нижнього відділу статевих шляхів. Захворювання супроводжується неприємними відчуттями: подразнення, зуд в зоні зовнішніх статевих органів, особливо посилюється в теплі (під час сну або після прийняття ванни), болючість після статевого акту, творожні виділення білого кольору.

Три з чотирьох жінок стикаються з цим захворюванням протягом життя, при цьому в 2-3 рази частіше молоді жінки, що готуються до материнства. Причому деякі дослідження будують пряму залежність загрози виникнення молочниці від термінів вагітності: що більший термін, то більша вірогідність зараження.

Яка природа даного феномену? Справа в тім, що під час вагітності організм жінки більш сприйнятливий до різних інфекційних впливів, адже послаблюються і місцевий, і системний імунітет, а під дією гормональних змін у піхвовому епітелії відбувається ряд морфологічних змін, в т.ч. й зміни складу мікрофлори піхви. Тепер в епітеліальних клітинах слизистої піхви у зв'язку з високим рівнем естрогенів утворюється надлишок живлячих речовин у вигляді глікогену, що створює сприятливі умови інфікування піхви грибками роду Candida.
 
Важливо зазначити, що піхвовий кандидоз є однією з причин розвитку ускладнень вагітності, з цією хворобою пов'язане збільшення кількості викиднів на ранніх стадіях вагітності (в 1,5 рази). Особлива небезпека кандидоза полягає в можливості внутрішньоутробного зараження дитини, тобто інфікування плода, коли дитина на світ з'являється вже з вродженим кандидозом (на сьогодні це кожен 5-й).
При значному інфікуванні він може становити загрозу для життя дитини.

На цьому підступність молочниці не вичерпується. Проблематичним, особливо для вагітних та новонароджених, є лікування кандидозу, оскільки, крім неприємних відчуттів та дискомфорту, можлива реінфекція після проведення лікувального курсу, кандидоз може призвести до ряду більш серйозних захворювань. Попри те, що існує великий вибір препаратів для лікування піхвового кандидозу, не можна лікуватись самостійно, тільки після проведення лабораторних аналізів та згідно з інструкцією лікаря. Найчастіше вагітним рекомендують лікувати це захворювання таким препаратом, як пімафуцин, бо він нетоксичний, не викликає алергій, не всмоктується навіть при прийомі розчинних таблеток. Досить часто джерелом захворювання є грибки, що знаходяться в кишечнику. Для знешкодження цього шляху зараження необхідно приймати пімафуцин в таблетках.

Лікувати кандидоз обов'язково потрібно одночасно обом майбутнім батькам.

Джерело:
Ви та Ваш малюк - енциклопедія для батьків
http://yourbaby.com.ua


Останні коментарі до сторінки
«Молочниця під час вагітності (кандидоз у вагітних жінок) »:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми