Львівський міщанин Степан Дропан - першодрукар в Україні


Портрет львівського міщанина-першодрукаря Степана Дропана

Ви впізнаєте цього поважного чоловіка на портреті? Хто він? Ні, не гетьман і не полковник, не шляхтич і не князь. Це український першодрукар. Як? - Хіба ж так виглядав Іван Федоров (Федорович). Ні, не так. Бо Іван Федоров не був першодрукарем в Україні. Уже за 112 років до приходу Івана Федорова існувало українське друкарство. У фонді василіанських монастирів Центрального державного історичного архіву УРСР у Львові, які з ряду причин були невідомі навіть науковцям, вдалося виявити фрагмент латиномовної архівної справи 1460 року, де йдеться про львівського міщанина Дропана та його друкарню, яку він подарував монастирю. Цю друкарню польський король Казимир V підтвердив власним привілеєм 1469 року. Відтак через 10 років після винаходу Йоганна Гутенберга друкарство поширилося в Україні. 
Іще один факт для скептиків: загальновідомими є слова епітафії Івана Федорова: "Друкованіє занедбалое обновил", отож Іван Федоров. який довгий час вважався першодрукарем визнавав своїх попередників.
Портрет Степана Дропана, на жаль, не автентичний. Саме так його представили львівські художники, які співпрацювали зокрема з київською кафедрою видавничої справи КНУКіМ над реконструкцією образу львівського міщанина-першодрукаря Степана Дропана. 

 Інформація взята зі сторінки "Майстер-клас" ФБ

 

Більше цікавинок на "Малій сторінці":

цікавеУ цьому розділі сайту збираємо найцікавіші факти, події, будь-які матеріали, що прикрашають наше життя...

Останні коментарі до сторінки
«Львівський міщанин Степан Дропан - першодрукар в Україні»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми