Книжковий огляд: рецензія Ірини Руденко на книгу Ірини Мацко «Перехідний вік моєї мами»


Ірина Мацко, українська письменницяПірнути думками та відчуттями у власну підлітковість…Пригадати подвійне проживання стану «підліткова мама»… Побачити типовість і водночас унікальність життєвих історій… Все це з інтересом та задоволенням отримує читач від цієї книги!

Справді, підлітковість – особлива пора.

Відверте обурення і протест «Я не дитина» і водночас – приховані розгубленість, ніяковіння, страх перед найменшими «дорослими» труднощами. А тут ще й мама, яка «страшенно переживала з будь-якого приводу і відразу летіла допомогти. Навіть якщо Аля не хотіла тої допомоги». 

Інтерес до всього заборонено-дорослого, крайня волелюбність і безстрашність пліч-о-пліч із бажанням чітко окреслити «своє», визначити границі власного простору, відстояти особисті думки, захистити право на вибір оточення… Але ж мама хоче постійно «все знати, і здавалося, що вона не проти залізти навіть у думки Алі». А тато любить «довгі нотації і часом зовсім виносив мозок своїм повчанням».

Такий він, перехідний вік!

І все може відбуватись м’якше… От якби батьки були готові! А, насправді, у батьків свій перехідний вік. Так, особливо у мами! Чи готова мама не виявляти надмірної турботи? Чи готова дослухатися і враховувати власну думку донечки? Чи готова ставитися до Алі, як до дорослої?

Аля має свою теорію дорослішання. Дівчинка розуміє, що перехід від одного етапу життя до іншого нелегкий і некомфортний, «адже змінюється все: розуміння світу, сприйняття, бажання і навіть тіло. Ще й як змінюється!» І мама, і навіть бабуся мають свої «перехідні проблеми». І мамині проблеми схожі на її, Аліні)))

І найбільше Алі хочеться почути: «Ми з татом розуміємо, що ти справді доросла!» І лише потім приходить усвідомлення, що як кожен дорослий, Аля має «знати свої права, обов’язки і відповідати за всі вчинки»

На щастя, і мама, і Аля зрозуміли: «що зміни неминучі, але їх треба прийняти і продовжувати любити й підтримувати одне одного, бо рідніших людей нема»!

Отже, про особливості проживання «перехідного віку» мамою і донькою яскраво, природньо, з гумором, емоційно, щиро-тепло розповідається у книзі Ірини Мацко «Перехідний вік моєї мами».

Книжковий огляд, рецензія Ірини Руденко на книгу Ірини Мацко, Перехідний вік моєї мами

Книга є дзеркалом батьківсько-підліткових відносин. Може допомогти  обом сторонам краще зрозуміти думки, переживання, поведінку один одного, знайти спільне, додати прийняття і близькості у стосунках.

(Ірина Руденко, психолог)

 
Джерело: http://ukrainka.org.ua/  

На фото: автор книги "Перехідний вік моєї мами" - українська письменниця Ірина Мацко (Львів, 2016 р.)


Останні коментарі до сторінки
«Книжковий огляд: рецензія Ірини Руденко на книгу Ірини Мацко «Перехідний вік моєї мами» »:
Ліза , 2016-09-21 22:03:04, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми