Діагностика вагітності: домашні тести, ультразвукове дослідження (УЗД)


Сьогодні завдяки гормональним і ультразвуковим методам дослідження можлива діагностика вагітності на самих ранніх термінах.

 Гормональні методи засновані на виявленні в крові чи в сечі жінки гормону вагітності - хоріонічного гонадотропіну. Це речовина сучасними методиками виявляється в крові жінки починаючи з 6-8 дня після овуляції (тобто приблизно з 20-22 дня циклу, у якому відбулося зачаття).

    Зараз у продажу є різні діагностичні тести, що дозволяють самостійно установити наявність вагітності в домашніх умовах. Найчастіше такий тест являє собою індикаторну смужку, що занурюється в сечу на 1-2 хвилини. По кількості пофарбованих смуг судять про наявність вагітності. Чутливість тесту достатня для діагностики вагітності на 1-й день затримки очікуваних місячних, а часто це можливо і на 3-5 днів раніш затримки. За допомогою такого тесту в багатьох випадках виявляється і позаматкова вагітність. Домашній тест показує тільки наявність гормону вагітності в організмі, але не дозволяє відрізнити маткову вагітність від позаматкової. Тому, якщо тест дав позитивний результат, необхідно негайно звернутися до лікаря для подальшого обстеження.

    Ультразвукове дослідження (УЗД) дозволяє виявити вагітність приблизно на 5-6 день затримки місячних. При огляді спеціальним вагінальним датчиком (який вводиться в піхву) це вдається зробити на 1-3 дня раніш. У ці терміни можна побачити в матці плодове яйце діаметром 4-6 мм. Крім того, УЗД не тільки констатує факт наявності вагітності, але і дозволяє визначити її термін, допомагає відрізнити маткову вагітність від позаматкової і виявляє багато видів патології.

    До можливих ознак вагітності відносять: зміну апетиту, смаку, нудоту, блювання частіше вранці, слинотечу, слабість, дратівливість і ін., що нерідко зустрічаються в ранній термін вагітності. Спостерігається пігментація шкіри обличчя, сосків.

    Більш надійними є ймовірні ознаки: затримка місячних, збільшення молочних залоз і виділення молозива, і ряд ознак, що виявляються при гінекологічному огляді, у першу чергу, збільшення розмірів матки. Усі названі ознаки можуть зустрічатися й у невагітних жінок при різних гінекологічних і загальних захворюваннях. Затримка місячних може бути зв'язана і зі зміною клімату, зміною часу року, серйозним стресом.

    Якщо Ви підозрюєте що вагітні необхідно звернутися до лікаря для обстеження.

Джерело:
http://www.womenhealth.dsmu.edu.ua

 


Останні коментарі до сторінки
«Діагностика вагітності: домашні тести, ультразвукове дослідження (УЗД)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми