Геоборд (математичний планшет) - цікаве розвиваюче заняття для малечі


Геоборд – це чудова розвиваюча іграшка для нашої малечі. Дивіться далі докладний опис, як він виглядає і працює, і як ним можна займати дитину.

Геоборд (математичний планшет) – це багатофункціональна геометрична дошка для конструювання плоских зображень.

 

Геоборд (математичний планшет) - цікаве розвиваюсе заняття для малечі

 

Геоборд складається з плоского поля і штирів, розташованих на полі рівновіддалено один від одного по горизонталі і вертикалі. Для роботи з геобордом також потрібні гумки – це можуть бути звичайні латексні канцелярські або тонкі кольорові для волосся.

Одягаючи гумку на два штирі, можна отримати пряму лінію, на три – трикутник, на чотири – квадрат. З ліній і фігур можна створювати різні зображення, що просто неможливо не використовувати в іграх і навчанні дітей.

Геоборд можна придбати в магазині або зробити своїми руками.

Геоборд (математичний планшет) - цікаве розвиваюсе заняття для малечі

 

У чому користь геоборду?

По-перше, він розвиває когнітивні здібності дитини: просторове і асоціативне мислення, увагу, пам’ять. По-друге, сприяє психосенсомоторному розвитку та розвиває дрібну моторику (розтягування, надягання гумок на штирі – корисна сенсорна «зарядка» для маленьких пальчиків!). По-третє, математичний планшет дозволяє самостійного вигадувати зображення, а значить, розвиває фантазію і творчий потенціал дітей. По-четверте, це відмінний метод розслаблення і зняття фізичного та психологічного напруження у дітей.

До того ж, в процесі гри з геобордом дитина засвоює такі непрості геометричні поняття, як форма, розмір, симетрія і т.д.


Ігри з математичним планшетом:

1. Довільне фантазування. На великому полі можна придумувати власні творіння, робити лабіринти для чоловічків або, наприклад, «писати» гумками своє ім’я.

2. Вибудовування різноманітних геометричних фігур – різних за типом, кольором і розміром.

3. Малювання малюнків за схемою. Заготуйте дидактичні картки з нанесеними на них крапочками так, як це зроблено на полі геоборда.


Геоборд (математичний планшет) - цікаве розвиваюсе заняття для малечі


Для цього можна завантажити собі цей шаблон.


Геоборд (математичний планшет) - цікаве розвиваюсе заняття для малечі


Намалюйте на картках зображення і попросіть дитину повторити їх за допомогою гумок. Можна використовувати кольорові лінії і, відповідно, кольорові гумки.

4. На геобордах можна використовувати не лише гумки, а і нитки. З них можна зробити лабіринти і котити кульку. Або можна давати завдання – провести ниточку по геоборду так, щоб обхопити гвіздочки одного кольору і т.п.

 

Геоборд (математичний планшет) - цікаве розвиваюсе заняття для малечі

 

5. За допомогою математичного плашнету можна відпрацьовувати навички рахування, наприклад, побудувати фігуру, у якої 4 кута, не обов’язково квадрат або прямокутник, побудувати фігуру з п’ятьма кутами і т.д.

6. Гра навпаки. Придумуєте на дошці малюнок і перемалюйте його на папір. Слідкуйте, щоб малюнок був згідний можливостям малювання. Давайте можливість дітям давати завдання дорослим. Їм це дуже подобається).

7. «Початок програмування». Зробіть дитині завдання на папері з точками, поруч з яким стоять цифри. Завдання полягає в тому, щоб створити малюнок поєднуючи лінії по цифрам.

 

Геоборд (математичний планшет) - цікаве розвиваюсе заняття для малечі


8. «Будиночки для тварин». На планшеті за допомогою гумок створіть ячейки, куди можна поскладати тварин. Таким чином можна організувати справжню рольову гру.


Геоборд (математичний планшет) - цікаве розвиваюсе заняття для малечі


Також для тих у кого є iPad і Iphone можна встановити додаток для нього Geoboard, by the Math Learning Center. У ньому можна промальовувати завдання, а дитина буде виконувати його на своєму математичному планшеті.


За матеріалами: https://dytpsyholog.com/

 

 

Дивіться також на нашому сайті:

іграшки
 

У цьому розділі збираємо інформацію про іграшки для дітей - від українських народних до сучасних технічних і розвиваючих.

 

Ігри та забави для дітей. Розвиваючі ігри

Ігри та забави для дітей. Розвиваючі ігриВ цьому розділі читайте цікаві статті: "Українські народні дитячі ігри як засіб виховання" та "Про ранній розвиток дитини та розвиваючі ігри. Що треба знати батькам". А  також  дізнайтесь, як грати в справжнісінькі українські народні ігри: "Хвіст-голова", "Плетений шум", "Сірий вовк", "Журавель", "Бобер", "Мак", "Подоляночка", "Мир-миром", "Гуси, гуси, додому!", "Хрещик", "Дзвіночок", "Гуси", "Ворон", гра у Панаса (піжмурки), гра у котика і мишку, дитяча гра у крем'яхи, великодні ігри з крашанками, пальчикові ігри для дітей та багато-багато інших. ​


Останні коментарі до сторінки
«Геоборд (математичний планшет) - цікаве розвиваюче заняття для малечі»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми