Трилогія про пригоди двох друзів "Тореадори з Васюківки" (Всеволод Нестайко)


На відео: аудіокнига Всеволода Нестайка "Тореадори з Васюківки" у 6 частинах.

 

 

У 2004 році Всевлод Нестайко разом із поетом та редактором Іваном Малковичем опрацювали та опублікували нову авторську редакцію книги «Тореадори з Васюківки». Це - видання нової авторської редакції роману, позбавленої деяких неминучих ідеологічних нашарувань минулої доби, деталей, незрозумілих сучасному, а тим паче майбутньому читачеві. У книзі чимало нових надзвичайно веселих епізодів.  (Всеволод Нестайко, "Тореадори з Васюківки. Ілюстрації: Анатолій Василенко. Редактор Іван Малкович. Художник Анатолій Василенко. Київ, видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»).

 

Всеволод Нестайко, Тореадори з Васюківки, Трилогія про пригоди двох друзів, нова авторська редакція 2004 року, читати повний текст твору, завантажити

 

Всеволод Нестайко
 
ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ

 
Трилогія про пригоди двох друзів

Нова авторська редакція з новими епізодами (2004)

 

Завантажити повний текст твору - нової авторської редакції 2004 року (txt.zip)

 

Від автора

У дитинстві я був руденький, худенький і маленький — чи не найменший у першому класі. І страшенно хотів якнайшвидше вирости. За порадою однокласника Васі, такого ж, як і я, шпінгалета, я прив’язував до однієї ноги важку праску, до другої — цеглину, хапався за верхню планку одвірка і висів, поки вистачало сил, намагаючись витягти своє тіло. А ще той Вася мені сказав, що від дощу все росте. І я довго простоював під дощем, підставляючи струменям свою грішну руду голову Мама дивувалася, чого в мене постійний нежить.
Швидше вирости я хотів ще й тому, що дитинство моє, на жаль, було не дуже безхмарним і щасливим. Тато мій, колишній «січовий стрілець», 1933 року був заарештований і загинув. З трьох рочків пізнав я, що таке доля безбатченка, де чи не єдиною втіхою були книжки.
А коли мені було всього одинадцять, почалася війна. Дитинство моє урвалося, я одразу став дорослим. Бо лишився в окупованому фашистами Києві, і ті два роки згадувати не люблю — стільки там було страшного й недитячого.
А коли я став по-справжньому дорослим, мені страшенно захотілося повернутись назад у дитинство — догратися, досміятися, добешкетувати... Вихід був один — стати дитячим письменником. Так я й зробив. І, пам’ятаючи своє невеселе дитинство, я намагався писати якомога веселіше. Написав я чимало книжок. Але чи не з найбільшою насолодою я писав про пригоди Яви і Павлуші. Все почалося сорок років тому з двох оповідань «Пригода в кукурудзі» і «Тореадори з Васюківки», що були надруковані 1963 року. Хлопці виявилися такими меткими й непосидючими, що примусили мене одразу ж написати повість «Пригоди Робінзона Кукурузо» (1964). А тоді повість «Незнайомець з тринадцятої квартири» (1966). І нарешті — повість «Таємниця трьох невідомих» (1970), що й склали роман-трилогію, який перед вами.
Минув час. Відбулися знаменні історичні події. Україна стала незалежною... І я вирішив повернутися до «Тореадорів». Аж ніяк не відмовляючись від попереднього тексту книжки, яка розійшлася по світу сотнями тисяч примірників, друкувалася й друкується в хрестоматіях, шкільних та студентських підручниках, я вирішив зробити нову авторську редакцію «Тореадорів з Васюківки», позбавивши книжку деяких неминучих ідеологічних нашарувань минулої доби, деталей, незрозумілих сучасному, а тим паче майбутньому читачеві. З’явилися й нові епізоди. Допоміг мені в роботі прекрасний поет і талановитий редактор Іван Малкович. Щиро дякую йому за це.
А вам, дорогі мої читачі, хочу сказати — не поспішайте, як я колись, швидше виростати. Бо дитячі роки неповторні. І якщо Ява й Павлуша допоможуть вам на якісь хвилини гостріше відчути радість веселого, щедрого на пригоди й витівки дитинства, я буду щасливий.

(Всеволод Нестайко)

 

 ЧАСТИНА ПЕРША 
(яку розповідає Павлуша Завгородній)

Надзвичайні пригоди Робінзона Кукурузо та його вірного друга й однокласника Павлуші Завгороднього в школі, вдома та на безлюдному острові поблизу села Васюківки


— РОЗДІЛ ПЕРШИЙ —

Метро під свинарником. Тореадори з Васюківки. Собакевич

Всеволод Нестайко, Тореадори з Васюківки, Трилогія про пригоди двох друзів, нова авторська редакція 2004 року, читати повний текст твору, завантажити— От знайдибіда, авантюрист шмаркатий! Ванько-о-о! Вилазь зараз же! Бо такого втру маку — тиждень чухатимешся! Вилазь, чуєш!
Ми лежимо в густих бур'янах за клунею, уткнувшись у землю носами, й не дихаємо.
— Вилазь, убоїще, бо гірше буде! їй ж мене знаєш!
— Знаю, знаю,— ледь чутно зітхає мій друг і нарешті наважується подати голос.
— Діду! — жалібно озивається він.
— Давай-давай!
— Діду,— ще жалібніше повторює мій друг,— ви одійдіть за хату, ми виліземо. Бо ж ви битиметесь.
— Вони ще мені умови ставлять, вишкварки! Ану, вилазьте!
— Та ми ж не хотіли. Ми ж хотіли метро. Таке, як у Києві.
— Я вам дам метра! Я вам такого метра дам, що...
— Ми ж не знали. Ми зараз усе закидаємо — нічого й видно не буде. Одійдіть, діду.
Довго ще тривають переговори. Нарешті дід востаннє лайнувся, закашлявся, плюнув і почовгав за хату.
Ми вилазимо з бур'янів....

 

Читайте далі повний текст твору - нова авторська редакція 2004 року (txt.zip)

 

За матеріалами: Всеволод Нестайко, "Тореадори з Васюківки". Трилогія про пригоди двох друзів. Нова авторська редакція з новими епізодами (2004). Ілюстрації: Анатолій Василенко. Редактор Іван Малкович. Художник Анатолій Василенко. Київ, видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», видання вісімнадцяте, 2012, 548 с.

 

 

* * * * * * * *

 

 

Всеволод Нестайко
 
ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ

 
Трилогія про пригоди двох друзів

(видання 1984 року)

  

Завантажити повний текст твору (видання 1984 року), txt.zip

 

 

Всеволод Нестайко, Тореадори з Васюківки, Трилогія про пригоди двох друзів, видання 1984 року

 

   
 ЧАСТИНА ПЕРША,
 яку розказує Павлуша Завгородній

    
НАДЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ РОБІНЗОНА КУКУРУЗО ТА ЙОГО ВІРНОГО ДРУГА І ОДНОКЛАСНИКА ПАВЛУШІ ЗАВГОРОДНЬОГО В ШКОЛІ, ДОМА ТА НА БЕЗЛЮДНОМУ ОСТРОВІ ПОБЛИЗУ СЕЛА ВАСЮКІВКИ
       
 РОЗДІЛ І
Метро під свинарником. Тореадори з Васюківки. Собакевич


    
    — От знайдибіда, авантюрист шмаркатий! Ванькоо-о! Вилазь зараз же! Бо такого втру маку - тиждень чухатимешся! Вилазь, чуєш!
    Ми лежимо в густих бур'янах за клунею, уткнувшись у землю носами, й не дихаємо.
    — Вилазь, убоїще, бо гірше буде! Ти ж мене знаєш!
    — Знаю, знаю, — ледь чутно зітхає, мій друг і нарешті наважується подати голос.
    — Діду! — жалібно озивається він.
    — Давай-давай!
    — Діду, — ще жалібніше повторює мій друг, — ви одійдіть за хату, ми виліземо. Бо ж ви битиметесь.
    — Вони ще мені умови ставлять, вишкварки! Ану вилазьте!
    — Та ми ж не хотіли. Ми ж хотіли метро. Таке, як у Києві.
    — Я вам дам метра! Я вам такого метра дам, що...
    — Ми ж не знали. Ми зараз усе закидаємо — нічого й видно не буде. Одійдіть, діду.
    Довго ще тривають переговори. Нарешті дід востаннє лайнувся, закашлявся, плюнув і почовгав за хату.
    Ми вилазимо з бур'янів....

 

Читайте далі трилогію у текстовому форматі (видання 1984 року)

 

За матеріалами: Всеволод Нестайко. "Тореадори з Васюківки". Трилогія про пригоди двох друзів. Художнє оформлення та малюнки Євгена Семенова. Київ, видавництво «Радянська школа», 1984, 432 с.

 

 

     Більше творів Всеволода Нестайка на нашому сайті:

Всеволод Нестайко, життєвий шлях, твори
Всеволод Нестайко - автор, чиї твори для дітей увійшли до золотого фонду дитячої літератури. Вони видавалися 136 разів багатьма мовами світу, в незалежній Україні - 53 видання. Загальний наклад - понад 2 млн. примірників. Його трилогія «Тореадори із Васюківки» внесена до Почесного списку ім. Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей.

Останні коментарі до сторінки
«Трилогія про пригоди двох друзів "Тореадори з Васюківки" (Всеволод Нестайко)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми