Види домашніх тестів на вагітність


Тести на вагітність можна розділити на три групи.

Тест-полоски першого покоління, просочені спеціальним реактивом, використовуються дуже просто: необхідно опустити тест-смужку на півхвилини в сечу і потім визначити наявність або відсутність вагітності по кількості забарвлених смужок.

Не дивлячись на простоту вживання, цей метод володіє істотним недоліком - неточність результатів. Це пов’язане з тим, що індикатор може не просочитися і видати невірний результат. Теж саме може статися, якщо опустити тест-смужку глибше і тримати довше, ніж належить по інструкції. Тому ці тести відносно дешеві.

Друга група тестів на вагітність - планшетні, значно надійніші, і, як наслідок, дорожчі за попередні. Тест складається з двох віконець, механізм його дії наступний: рідина потрапляє в перше віконце, поширюється до шару реактиву і вступає з ним у взаємодію. Через певний час можна побачити результат в другому віконці.

Найефективнішим з тестів на вагітність, які використовуються на сьогоднішній день, вважається струменевий тест. Такі тести містять спеціальний шар блакитних часток, які міцно приєднуються до гормону хорионическому гонадотропину за умови його наявності в сечі жінки (тобто за наявності вагітності). Результат можна отримати через хвилину після вживання, і він буде досить надійним, але і ціна на подібні тести істотно перевищує ціни тестів інших конструкцій.

Дія всіх цих тестів заснована на виробленні хоріонічного гормону (ХГЛ - хоріонічний гормон людини, або human chorionic gonadotropin, hCG), який зачинає вироблятися через сім днів після настання вагітності. Саме тоді запліднена яйцеклітина прикріпляється до стінки матки і починає розвиватися, що і виявляється у виробництві організмом жінки хоріонічного гонадотропіну.  Гормон зачинає вироблятися відразу, як тільки запліднене яйце прикріпляється до матки. Потім рівень гормонів підвищується кожні два-три дні. Встановити наявність вагітності до затримки можливо, якщо відома точна дата овуляції. Зазвичай на 10 день після овуляції концентрація гормону вже достатня для визначення вагітності.

Якщо дата овуляції невідома, визначити вагітність є можливим з 1 дня затримки.
Достовірність результату - дуже індивідуальне питання. Воно залежить і від якості придбаного тесту, і від перебігу вагітності, і від правильності використання, і навіть від терміну придатності і місця зберігання тесту.

Завжди потрібно уважно вивчати інструкцію до тестів на вагітність, оскільки, грунтуючись на одному принципі, всі тести все-таки розрізняються в деяких деталях, але саме ці дрібниці можуть вплинути на результат.

Домашні тести для встановлення вагітності є дуже простими у використанні, відносно недорогими, зручними і результат буває відомий дуже швидко, через пару хвилин. Окрім того в аптеках їх продають без рецепту лікаря, і вони можуть встановити наявність вагітності на дуже маленькому терміні. Точність результатів достатньо велика, за умови, якщо уважно дотримуватись інструкції.

Що ще потрібно знати про домашні тести на вагітність?

    - По-перше, купуючи тест, потрібно перевірити термін придатності. Якщо цей термін минув, то результати можуть бути неправильні.
    - Використовувати для аналізу потрібно вранішню сечу, коли гормони hCG виявити найлегше. Якщо зібрати вранішній аналіз не вдалося, потрібно перед тестом не ходити в туалет щонайменше чотири години.
    - Не можна пити перед тестом велику кількість рідини, тому що це може ускладнити пошук гормону при аналізі.
    - Потрібно повністю, крок за кроком, слідувати інструкції.
    - Варто знати, що алкоголь, протизаплідні, знеболюючі засоби, антибіотики або гормональна терапія не впливають на результат тесту. Тільки медикаменти, які містять ХГЛ, можуть спотворити результати.

Якщо є сумніви в результатах тесту, то потрібно повторити його через декілька днів, ще краще - звернутися до гінеколога.  Крім того, домашній тест показує тільки наявність гормону вагітності в організмі, але не дозволяє відрізнити маткову вагітність від позаматкової. Тому, якщо тест дав позитивний результат, необхідно негайно звернутися до лікаря для подальшого обстеження.

За матеріалами:
http://yamama.te.ua


Останні коментарі до сторінки
«Види домашніх тестів на вагітність»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми