Вагітність: підготуйте до неї ваші зуби


Вагітність: підготуйте до неї і ваші зуби

ВагітністьЯкщо молода сім'я поставилася до появи дитини в родині досить серйозно і відповідально, то й період вагітності жінки не повинен стати занадто складним. Часто випадкова вагітність практично нічим не відрізняється від спланованої з точки зору результатів, проте підготуватися до неї все-таки варто. Звичайно, можна просто сподіватися на те, що все буде нормально, але, саме плануючи вагітність, можна відразу приготуватися до випробувань долі і виключити можливі проблеми. До таких проблем можна віднести, наприклад, проблеми із зубами.

На жаль, сучасні жінки не розглядають похід до стоматолога перед вагітністю як дуже важливий захід. Але вони забувають, що саме вагітність дуже сильно впливає на здоров'я зубів і взагалі порожнини рота. Також можна сказати і про зворотний процес - здоров'я зубів безпосередньо впливає на загальний стан організму людини. Вагітна жінка повинна пам'ятати, що чим міцніше у неї здоров'я, тим здоровіше буде і її дитина. Нехай жодна дрібниця не вплине на її нормальний розвиток і гарне самопочуття!

Саме тому при плануванні вагітності обов'язково включіть в список заходів похід до стоматолога. Дантист допоможе визначити стан зубів, ясен і всієї порожнини рота у майбутньої матері. Саме хвороботворні бактерії, які мільйонами плодяться у роті, дуже сильно впливають на стан всіх інших органів.

Якщо у жінки є хоч найменша схильність до розвитку каріотичних процесів, то своєчасна діагностика дозволить звести всі ризики до мінімуму. На додачу до цього, сьогодні технології дозволяють виявити небажані процеси у зубах та яснах на самих ранніх стадіях, і лікування буде не таким складним, як у випадку із запущенною хворобою.

З іншого боку, не можна покладатися тільки на медицину, слід також ретельно стежити за гігієною порожнини рота самій жінці. Часто після відвідування стоматолога майбутні мами забувають про його поради і рекомендації. У період вагітності в жіночому організмі відбуваються значні зміни, в тому числі і зміни гормонального фону. Це призводить до недостатнього живлення органів необхідними мікро-та макроелементами. І впливають ці зміни на розвиток плоду, в тому числі і на його зуби. Найбільш важливим елементом, яким необхідно насичити організм є кальцій - він використовується при формуванні скелета дитини, і витягується він з організму матері. Кваліфіковані спеціалісти у своїх рекомендаціях обов'язково зроблять акцент на вітамінах, що насичені кальцієм, а також пропишуть вживати побільше молочних продуктів.

Один з найважливіших моментів у плануванні вагітності - це перерахування списку медичних препаратів, які протипоказані до застосування. Справа в тому, що більшість ліків не підходять для прийому вагітними жінками, оскільки згубно впливають на розвиток плоду. І проблеми із зубами дитини - це лише незначна частка інших проблем, які можуть виникнути внаслідок цього. Жінка, яка планує вагітність, повинна припинити прийом заборонених таблеток за кілька місяців до моменту зачаття дитини.

Ще раз наголосимо: поставтеся до порад стоматолога з усією відповідальністю, їх рекомендації так само важливі, як і поради гінеколога. Відтепер у ваших руках не тільки ваше здоров'я, але і здоров'я вашої дитини - ви повинні забезпечити нормальний розвиток маленької людини. Здоров'я зубів — великий внесок у підтримку нормального стану організму вагітної жінки, слід про це завжди  пам'ятати.

Стаття публікується за матеріалами:

Stomatolog.ua - вся стоматологія України

 


Останні коментарі до сторінки
«Вагітність: підготуйте до неї ваші зуби »:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми