Безпека жінки під час вагітностіДомашня екологія

У Вашій оселі завжди повинно бути чисто. Важливим є постійний приток свіжого повітря. Завжди відкривайте вікна, коли погода дозволяє це зробити. Краще обновити Ваше помешкання, зробити ремонт, або переїхати в нове. Але під час ремонту намагайтеся не бути вдома.

Зелень в домі.

Неможливо позбутися забрудення в домі повністю. Меблі, картини, килими, панелі випаровують невидимі випари, що забруднюють повітря, яким ми дихаємо. їх вплив можна нейтралізувати за допомогою великої кількості зелені в домі. Рослини втягують в себе шкідливі випари з повітря, додають кисень в приміщення, і, звичайно, прикрашають приміщення, що також важливо.

Миючі і чистячі засоби.

Прибираючи в домі, будьте обережні щодо потенційно небезпечних хімікатів. Якщо засіб виділяє гострий запах, не вдихайте його безпосередньо, тільки за умов хорошої вентиляції, або відмовтесь від нього зовсім. Ніколи не використовуйте (навіть якщо Ви не вагітні) хімікати, засновані на аміаці і хлорі, не змішуйте їх, бо така суміш виділяє смертельні пари. Намагайтесь уникати засобів, на етикетках яких є застереження щодо їх токсичності. Одягайте гумові рукавиці під час прибирання.

Засоби для знищення комах.

Більш безпечно жити в домі разом з комахами, ніж позбуватися їх за допомогою хімічних засобів, оскільки деякі з них можуть негативно впливати на розвиток плоду. Уникайте борної кислоти, яка при вдиханні її випарів може бути досить токсичною. Наскільки це можливо застосовуйте натуральні засоби боротьби з шкідниками і комахами.

Свинець.

Джерелом цього токсичного металу є фарби, а також харчі, що містяться в забрудненому свинцем посуді. Не користуйтеся старим посудом «невідомого походження» ні для зберігання в ньому продуктів, ні для безпосереднього процесу споживання їжі.

Вода.

Колись вода становила загрозу для життя і здоров'я людей, бо переносила невидимі інфекції. Сучасна технологія очищення води та її дезинфекції позбавила нас багатьох небезпек, але привнесла інші. Тому користуйтеся побутовими фільтрами для очищення води з крану перед її вживанням. Вода з криниці так само може бути забрудненою промисловими відходами, як і вода з річок та озер.

Переїзди та подорожі

Зайдіть в жіночу консультацію безпосередньо перед поїздкою. Лікар визначить, наскільки поїздка є для Вас і Вашої майбутньої дитини небезпечною. Якщо не виявиться великої небезпеки передчасних пологів, то лікар вам випише спазмалгетик для того, щоб під час активних рухів не виникали скорочення матки.
Візьміть з собою в дорогу медичну карту. Для того, щоб уникнути непередбачених ситуацій, попросіть лікаря дати Вам виписку з історією протікання вагітності. Якщо вагітність протікає без ускладнень, ніщо не зашкодить Вам подорожувати. Та все ж, починаючи з сьомого місяця, уникайте тривалих переїздів: адже не можна повністю виключити можливість передчасних пологів, тому не варто надто далеко перебувати від пологового будинку.

Поїздки за кордон

Зміна часових поясів, різка зміна клімату, харчування вимагають від організму великих зусиль для адаптації. Все це призводить до втоми. Тому подорожі до далеких країн мають певну небезпеку. Особливо потрібно уникати тропічних країн: вакцина проти жовтої лихоманки, обов'язкова при поїздці в ряд країн, протипоказана під час вагітності.
Перш ніж поїхати в тропічну Африку, Азію чи Південну Америку, дізнайтеся про епідемічні захворювання в цих країнах.

Джерело:
Ви та Ваш малюк - енциклопедія для батьків
http://yourbaby.com.ua


Останні коментарі до сторінки
«Безпека жінки під час вагітності»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми