"І все це - Україна" (оповідання)


І ВСЕ ЦЕ — УКРАЇНА!

(З енциклопедії)

І все це - Україна, оповідання, з енциклопедії

 

Зелені Карпати і чорне золото Донбасу. Збурені хвилі Чорного моря і задумливі ліси Полісся. Розлогі та нескінченні, мов людська пам'ять, степи й вічний плин Дніпра, що витікає з далекої історії і впадає в далеке майбутнє...
Усе це — і не тільки це — Україна.
Твоя Україна! Твоя земля.
На ній жили тисячі поколінь. Вони оборонили цю землю від усіх нападників. Оборонили для тебе.
Вони берегли її як найдорожче, що може бути в народу і людини.
Україна — твоя держава. Велика авторитетна європейська держава. Світ придивляється до неї. Її слава росте і ще більше виросте в майбутньому.
Україна — твоя надія й мрія про твою особисту будучність, яка найкраще може збутися саме тут, на землі твоїх пращурів і твоїх нащадків, бо завжди найкраще виростати серед рідних людей. На своїй землі. У своїй державі.
Коли любиш Україну, коли знаєш її, тоді й віра твоя в неї повносилиться, росте і стає великою, як світ.

За матеріалами: Барна М. М., Волощенко О. В., Козак О. П."Літературне читання. Українська мова". Підручник для 4 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Видавництво "Астон", 2015 рік, стор. 165 - 166.

 

Читайте також на нашому сайті:

Україна
Думки українських поетів про рідну країну, їхні відчуття до української землі і нашого народу  - все це юні читачі зможуть знайти в представленій добірці віршів про Україну від Ганни Черінь, Юрка Шкрумеляка, Наталки Талиманчук, Іванни Савицької, Уляни Кравченко, Яни Яковенко, Василя Симоненка, Івана Франка, Володимира Сосюри, Катерини Перелісної, Богдана-Ігоря Антонича, Марійки Підгірянки, Миколи Чернявського, Володимира Сіренка, Іванни Блажкевич , Грицька Бойка,  Миколи Вінграновського, Платона Воронька, Наталі Забіли,  Анатолія Камінчука, Анатолія Качана,  Володимира Коломійця, Тамари Коломієць, Ліни Костенко, Андрія Малишка, Андрія М’ястківського, Івана Неходи, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Максима Рильського, Вадима Скомаровського, Сосюра Володимир, Павла Тичини, Петра Осадчука, Варвари Гринько, Марії Хоросницької, Віктора Терена та інших відомих українських поетів.

Останні коментарі до сторінки
«"І все це - Україна" (оповідання)»:
Максим , 2023-05-03 17:47:27, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми