Цікавинки звідусіль для школярів


Цікавинки звідусіль для школярівКРИЛАТІ ПАСТУХИ

У нас людині допомагають пасти худобу домашні собаки. А от у деяких африканських країнах вдаються до послуг крилатих помічників — журавлів. Вони пасуть цілі череди корів. Відлучиться якась худобина — крилатий пастух одразу знайде й прижене її до гурту.

 

ЧУДОДІЙНА «КОРОВА»

Сир, як відомо, робиться з молока. Молоко дають кози, вівці, корови... А от у Південній Америці зустрічаються просто-таки чудесні «корови» — зелені, гіллясті, листаті. Дерево — та й годі! І от з соку цього дерева,— білого, смачного, схожого на молоко,— роблять сир!
Добувають молоко дуже просто: просвердлюють дірку в корі, втикають трубочку, і воно само капає у «дійницю».

За матеріалами: "12 місяців", настільна книга-календар, 1983.

 

ЗЕЛЕНИЙ КОМПАС

Збираючись у туристський похід, ви, звичайно, візьмете компас. А чи відомо вам, що в деяких районах нашої країни є рослина-компас?
Це — дикий латук, родич салату. Росте він по городах, садах, край дороги, на узліссі. Листя латуку поставлене на ребро. Вісь листка спрямована з півдня на північ. Мандрівник, забувши дома компас, може визначити сторони світу за листям латуку.


ЗМІЯ-СТОРОЖ

До крамниці, де немає жодної людини, крадеться злодій. І раптом йому щось обплутує ноги, не дає й кроку ступнути. Змія! Якщо на крик переляканого злодія ніхто не прибіжить, то він може й загинути.
Часто послугами змій-сторожів користуються в Сіднеї. Тільки за послуги платять не змії, а її господареві-дресирувальнику.

За матеріалами: "12 місяців", настільна книга-календар, 1999.


Останні коментарі до сторінки
«Цікавинки звідусіль для школярів»:
Аліна , 2017-05-02 11:09:33, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми