Підготовка до вагітності. Кілька порад


Життя сьогодні сповнене економічних, соціальних змін, тому будувати будь-які плани досить важко. Та це не означає, що потрібно свідомо відмовлятися від ретельної підготовки до вагітності. В будь-якому випадку вказані заходи не тільки допоможуть Вам під час виношування жити повноцінним життям, але й збережуть здоров'я Вашої майбутньої дитини, і навіть її дітей. Тому, якщо Ви вирішили планувати вагітність, то краще підготуватися до цього заздалегідь.

Ретельно обстежтеся. Виберіть лікаря-гінеколога і пройдіть обстеження для виявлення потенційного ризику для планованої вагітності. Ви і Ваш чоловік мусите відвідати терапевта або сімейного лікаря. Обстеження може виявити проблеми, які необхідно скоригувати заздалегідь, і ті, котрі будуть контролюватися лікарем під час вагітності. Якщо Ви хворі на діабет, астму, чи страждаєте від іншого хронічного захворювання, переконайтесь, що Ваш стан під медичним наглядом. Подумайте про уколи, хірургічні операції і будь-які інші процедури, які Ви раніше відкладали на потім.

Відвідайте стоматолога. В разі необхідності пройдіть всі процедури до вагітності, особливо рентген, пломбування та хірургію.

Дізнайтеся більше про метод попередження вагітності, яким Ви користуєтеся. Змініть його, якщо він може якось негативно вплинути на вагітність. Протизаплідні таблетки відмініть щонайменше за місяць до запліднення. Внутрішньоматкову спіраль теж треба вийняти. Хоча ризик застосування заходів, що попереджують вагітність, ще досі неясний, найкраще від них відмовитися за 6 тижнів до того, коли Ви хочете завагітніти.
Уникайте дії токсичних речовин в домашньому господарстві і на роботі.

Вдокональте своє харчування. Почніть виключати з свого меню солоне м'ясо і рафінований цукор, збагачуйте його цільним зерном та клітковиною.

Спробуйте досягти нормальної ваги. Але якщо Ви дотримувалися дуже суворої дієти для схуднення, залиште кілька місяців для того, щоб Ваше тіло повернулось до попереднього стану перед тим, як Ви плануєте завагітніти.

Вдоскональте харчування свого чоловіка. Що краще він харчується, то здоровіша його сперма. Якщо він діабетик, то потрібен контроль за рівнем цукру в крові. Додатково вживайте вітаміни та мінерали.

Обмежте вживання кофеїну. Поступове припинення, якщо це можливо, споживання кави та чаю позбавить Вас необхідності різкої відмови від них, коли Ви завагітнієте. Крім того, є дані, що жінка, яка за день випиває більше ніж 1 чашку кави чи іншого напою, що містить кофеїн, має менше шансів завагітніти.

Обмежте прийом будь-яких ліків.
Перевірте безпечність всіх ліків, які Ви приймали, проконсультуйтесь з цього приводу з лікарем. Від потенційно шкідливих ліків потрібно відмовитись щонайменше за місяць (а від окремих — за півроку), перед початком спроб зачаття. Застосовуйте безпечну терапію доти, доки не перестанете годувати дитину груддю.

Краще відмовитись від вживання алкоголю. Хоча щоденний коктейль чи бокал вина не зашкодять в підготовчий період, але до часу зачаття дитини припиніть пити взагалі. Киньте палити. Обидва. Останні дослідження показали, що тютюн шкідливий не тільки під час вагітності, але може і заважати процесу запліднення, обмежуючи плодовитість, як жінок, так і чоловіків.

Заспокойтесь. Якщо Ви напружені і збуджені думкою про зачаття, у Вас можуть виникнути труднощі з появою вагітності взагалі.

Джерело:
Ви та Ваш малюк - енциклопедія для батьків

http://yourbaby.com.ua


Останні коментарі до сторінки
«Підготовка до вагітності. Кілька порад»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми