Другий тиждень вагітності


На сьомий день вагітності зовнішній шар зародка (трофобласт) починає виробляти гормон - хоріонічний гонадотропин. Цей гормон дає організму матері інформацію про те, що наступила вагітність, і починає його функціональну перебудову. Діагностичні тест-смужки виявляють хоріонічний гонадотропін у сечі вагітної жінки, що дозволяє вже на ранніх термінах діагностувати вагітність.

Коли ембріон закріплюється на стінці матки, важить він ще менше двох грамів, а величиною – менше міліметра. Тим часом, у ембріона формуються три різні групи клітин. Тіло дитини сформується з цих трьох шарів. Мезодерма, або середній шар, утворює м'язи, серцево-судинну систему, скелет, нирки і репродуктивні органи. Внутрішній шар, ендодерма, ляже в основу дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту. Нервова система, шкіра утворяться з зовнішнього шару – ектодерми.

Зародок поступово занурюється в слизисту оболонку матки: процес продовжується 48 годин. До цього моменту запас живильних речовин в яйцеклітині виснажений, і тепер зародок отримуватиме все необхідне з організму матері за допомогою своїх зовнішніх клітин — ворсин. Починається утворення пуповини і плаценти — дитячого місця, яке всі дев'ять місяців забезпечуватиме дитину киснем, живленням і виводити непотрібні для його організму речовини.


Останні коментарі до сторінки
«Другий тиждень вагітності»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми