Четвертий тиждень. Календар вагітностіДо тих змін у самопочутті, які з'явилися минулого тижня, у жінки можуть додатися нові: головний біль, прискорене сечовипускання, сонливість, зниження апетиту, нудота й навіть блювота. Жінка можете виявити в себе непереборну тягу, до соленостей і маринадів. Загострюється чутливість до запахів. Саме ця гіперчутливість до запахів і викликає часті напади нудоти. Сексуальні бажання жінки зазвичай слабшають.

Відчуття у грудях також змінюються. Груди можуть здаватися важкими, стати чутливими, або жінка просто відчуває у грудях якийсь дискомфорт.

Всі ці явища - ознаки раннього токсикозу вагітності. А їхня причина - гормональна перебудова в жіночому організмі. Треба зазначити, що багато вагітних жінок можуть не мати жодної з цих ознак.

Ембріон вже досягає розміру близько 4 мм, і оточений невеликою кількістю навколоплідних вод. На 21 день після зачаття формуються головний і спинний мозок, починає битися серце.

До кінця першого місяця встановлюється циркуляція ембріональної крові, формується пуповина - зв'язок ембріона з майбутньою плацентою. З'являються очні западини, зачатки рук і ніг, йде закладка і розвиток інших внутрішніх органів плоду: печінки, нирок, сечовивідних шляхів, органів травлення.


Ембріон на четвертому тижні вагітності
Ембріон на четвертому тижні вагітності
Фото з сайту pro-life.vinnica.ua


Останні коментарі до сторінки
«Четвертий тиждень. Календар вагітності»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми