Перший тиждень вагітності. Календар вагітності. 1 тиждень вагітності


  
    Вагітність починається з моменту запліднення (зачаття).

    Запліднення - це складний біологічний процес злиття жіночої і чоловічий статевих кліток (яйцеклітини і сперматозоїда). Клітка, що утворилася при цьому, (зигота) являє собою новий дочірній організм.

    Дозріла яйцеклітина виходить з яєчника приблизно на 12-14 день менструального циклу (овуляція) і потрапляє в маткову трубу, де зберігає життєздатність 24 години. Під час оргазму чоловік викидає в піхву жінки від 200 до 400 млн. сперматозоїдів. Частина з них проникає через шийку матки в порожнину матки, а відтіля в маткові труби. Тут сперматозоїди здатні до запліднення протягом 48 годин. Таким чином, протягом 6-7 днів менструального циклу жінки можливе зачаття.

    Запліднення жіночої яйцеклітини відбувається одним сперматозоїдом у верхній частині маткової труби. Існує два типи сперматозоїдів: що містять Y-хромосому ("чоловічу") та Х-хромосому ("жіночу"). При злитті яйцеклітини (яка завжди містить Х-хромосому) зі сперматозоїдом їхній генетичний матеріал з'єднується і визначається стать дитини. Якщо в генетичному наборі дитини дві Х-хромосоми - це дівчинка, якщо Х-хромосома та Y-хромосома - це хлопчик. Змінити стать дитини неможливо, тому не варто дотримуватись "народних повірь", що гарантують народження дитини заданої статі.

    Запліднена яйцеклітина починає ділитися з утворенням багатоклітинного організму і рухатися по матковій трубі в порожнину матки. У цей період харчування зародка здійснюється за рахунок тих речовин, що були накопичені в яйцеклітині. Якщо перистальтика труби уповільнена (унаслідок запальних захворювань), ембріон може проникнути в стінку маткової труби з виникненням позаматкової вагітності.

    Імплантація ембріона в стінку матки відбувається на 7-8 добу після запліднення. У деяких жінок  процес закріплення плодового яйця в стінці матки супроводжується мікрокровотечею, що, втім, не становить жодної значимої загрози. Як правило, матка виштовхує все, що потрапляє до неї. Але цього разу все відбувається інакше: замість того, щоб опиратись, матка розслаблюється, дозволяючи зародку добре закріпитися на стінці. Там, де ембріон знайде собі місце, пізніше розвиватиметься плацента.


Використано матеріали:
womenhealth.dsmu.edu.ua


Останні коментарі до сторінки
«Перший тиждень вагітності. Календар вагітності. 1 тиждень вагітності»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми