Календар вагітності. Вагітність по тижнях


Вагітність — природний фізіологічний стан, що супроводжується величезними фізичними і емоційними змінами в організмі майбутньої матері. Наш календар вагітності допоможе майбутній мамі слідкувати за перебігом вагітності.

Майбутні батьки повинні знати і добре уявляти, як відбувається запліднення, розвивається зародок, які найбільш сприятливі умови для розвитку плоду і нормального перебігу вагітності. Для цього і має знадобиться цей календар вагітності.

Нормальна вагітність триває 9 місяців, або в середньому 40 тижнів. Враховуючи індивідуальні особливості організму жінки і розвитку дитини, цей період може варіюватися від 39 до 41 тижня. Умовно вагітність можна поділити на періоди, які називаються триместри. Кожен триместр триває близько 13 тижнів.

Зазвичай про розвиток плоду говорять в залежності від триместру вагітності. У кожному з триместрів в організмі матері і дитини відбуваються певні зміни, які можна прослідкувати у календарі вагітності.

Календар вагітності
Рівень стояння дна матки у різні строки вагітності в акушерських місяцях.
Фото з womenhealth.dsmu.edu.ua

Календар вагітності по тижнях


На восьмому тижні вагітності починається розвиток інших частин тіла: на ручках та ніжках починають формуватись малесенькі пальчики. А хвостик маленького потроху починає зникати.
В календарі вагітності за сьомий тиждень вказані основні зміни, яких зазнає ембріон, а також акцентовано увагу на самопочутті вагітної. Потовщення на боках, які з’явилися минулого тижня, уже поволі починають перетворюватися на ручки. Також представлений фото та відеоматеріал.
Ваш малюк підріс уже до цілих п'яти міліметрів та має тепер маленький хвостик. Також на боках з'явилися невеличкі утовщення і він ще зовсім не схожий людину такою, як ми звикли бачити.
Маленький ембріончик росте швидко, зростом він уже має бути цілих два міліметри. Таким чином, він нагадує невеличку квасолинку чи рисове зернятко. Та у тому маленькому зернятці відбувається багато складних процесів. Уже закладаються перші основи для центральної нервової системи та серця.
До кінця першого місяця встановлюється циркуляція ембріональної крові, формується пуповина - зв'язок ембріона з майбутньою плацентою. З'являються очні западини, зачатки рук і ніг, йде закладка і розвиток інших внутрішніх органів плоду: печінки, нирок, сечовивідних шляхів, органів травлення.
Зародок отримує необхідне живлення з крові матері. З його клітин розвиваються так звані зародкові листки, з яких зовсім скоро утворяться тканини і органи. Закладається хорда — передвісник хребта. Виникають перші кровоносні судини.
На сьомий день вагітності зовнішній шар зародка (трофобласт) починає виробляти гормон - хоріонічний гонадотропин.
  Вагітність починається з моменту запліднення (зачаття).  Запліднення - це складний біологічний процес злиття жіночої і чоловічий статевих кліток (яйцеклітини і сперматозоїда). Клітка, що утворилася при цьому, (зигота) являє собою новий дочірній організм.

Останні коментарі до сторінки
«Календар вагітності. Вагітність по тижнях»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми