На сайті
укр рус Дошка оголошень Додати оголошення

Зоряна Живка, "Добре вдома" (оповідання для дітей)


Зоряна Живка, Зоя Жук, Добре вдома, оповідання для дітей"Приручити книжку — це майже як приручити звірятко. Спочатку її варто погладити по палітурці. Потім понюхати. Розгорнути й пошелестіти сторінками. Кинути оком на ілюстрації. Навмання прочитати кілька абзаців. І стає зрозуміло: твоя чи не твоя ця книжка. Якщо твоя — слід її хапати й бігти читати. А якщо не твоя — треба поставити на полицю й повернутися до неї з часом, за місяць чи за рік. Цей рецепт мене жодного разу не підводив". (Зоряна Живка)

 

Зоряна Живка (Зоя Жук)

ДОБРЕ ВДОМА

(Оповідання)

 

Зоряна Живка, Зоя Жук, Добре вдома, оповідання для дітейУ кожного є дім.
Пташки́ живуть у гніздах.
Звірі — у норах.
Риби — у річці чи в морі.
Бджоли — у вулику.
Мурахи — в мурашнику.
А равлик навіть носить свою хатку зі собою!
Книжки́ мешкають у книгарнях, у бібліотеках, на книжкових полицях осель.
Зорі — на небі.
Люди — в будинках.
А сміття живе на смітниках і в сміттярках. Це його оселя, і воно її дуже любить. Йому там затишно й зручно. Тому сміття дуже засмучується, коли люди необачно кидають його там, де заманеться. Тоді воно стає вуличним сміттям. 
Сміттям-безхатьком. День і ніч воно зажурено вештається містом або вздовж сільської дороги. І навіть — страшно подумати! — лісом.
Блукає, скиглить-шелестить, кидається під ноги перехожим, ніби приблудний пес. І тихенько просить: «Допоможіть мені дістатися до рідного смітника!»

Зоряна Живка, Зоя Жук, Добре вдома, оповідання для дітей

Але люди його чомусь не чують… Байдуже минають, інколи ще й невдоволено нарікаючи: «Скільки бруду розвелося! Яке в нас засмічене місто!»
А нещасне сміття тиняється хідниками та клумбами, парками і дитячими майданчиками, солодко мріючи про затишну сміттярку...

 

За матеріалами: Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 1, 2 класах серії «Шкільна бібліотека». Укладання Тетяни Стус. Львів, "Видавництво Старого Лева", 2016, стор. 26 - 27.


Останні коментарі до сторінки
«Зоряна Живка, "Добре вдома" (оповідання для дітей)»:
Петро , 2018-02-06 19:36:22, #
олександра , 2018-04-10 18:19:10, #
Софія , 2018-04-26 20:33:26, #
Світлана , 2018-05-12 20:10:07, #
Ірина , 2018-05-13 12:41:34, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 8     + Додати коментар