ДИТЯЧА НАРОДНА ГРА "ХРЕЩИК"
Хрещик — весняна гра, в котрій одна пара учасників гри ловить другу, яка після
подачі сигналу розбігається, уникаючи переслідувачів; також танець-гра, під час
якого хлопці й дівчата міняються місцями. Переважно гра дітей і підлітків,
причому дівчат. Відомо кілька різновидів гри.
Дівчатка стають попарно, одна пара за другою, а попереду - одна дівчинка, яка говорить:
- Горю, горю, пень!
Остання пара питає:
- Чого ти гориш?
- Красної дівки хочу.
- Якої?
- Тебе, пані, молодої!
При цих словах остання пара розбігається, намагаючись з'єднатися попереду горівшої, а та ловить когось з них. Якщо піймає, то та, що лишилася без пари, починає "горіти", не піймає - продовжує "горіти" та сама.
Гру у хрещика згадано у працях Миколи Гоголя, в поезіях Тараса Шевченка, в „Енеїді” Івана Котляревського, у "Марусі" Григорія Квітки-Основ'яненка, у повісті „Не той став” та у "Кайдашевій сім'ї" Івана Нечуя-Левицького, а також у народних веснянках.
Більше дитячих ігор на нашому сайті дивіться:
Ігри та забави для дітей. Розвиваючі ігри
В цьому розділі читайте цікаві статті: "Українські народні дитячі ігри як засіб виховання" та "Про ранній розвиток дитини та розвиваючі ігри. Що треба знати батькам". А також дізнайтесь, як грати в справжнісінькі українські народні ігри: "Хвіст-голова", "Плетений шум", "Сірий вовк", "Журавель", "Бобер", "Мак", "Подоляночка", "Мир-миром", "Гуси, гуси, додому!", "Хрещик", "Дзвіночок", "Гуси", "Ворон", гра у Панаса (піжмурки), гра у котика і мишку, дитяча гра у крем'яхи, великодні ігри з крашанками, пальчикові ігри для дітей та багато-багато інших.