Блог поета-сатирика Романа Котляра


Блог поета-сатирика Романа Котляра. Роман Юхимович Котляр - поет, сатирик, журналіст.

 

Роман Юхимович Котляр - поет, сатирик, журналіст. Народився у місті Славута, що на Хмельниччині, у 1977 році. У 1980 року родина Котлярів переїхала до міста Черкаси. Тут Роман закінчив школу та вступив до ВУЗу. У журналістиці - з 1994 року. Публікувався в газетах та журналах України, Росії, Ізраїлю. 
У 2002 році Роман Котляр закінчив Східноєвропейський університет за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста. 
Письменник має також велике захоплення - гру у шашки, - яке принесло високі результати: Роман Котляр - багаторазовий чемпіон Черкаської і Полтавської областей з шашок, академік Санкт-Петербурзької міжнародної академії шахового та шашкового мистецтва (з 2011 року), помічник президента Всесвітньої федерації шашок МАРШ.  
Ще зі студентських років Роман Котляр активно займається журналістикою і поезією. Його байки – веселі, сповнені тонкого гумору та іронії. А головне – всі вони пов`язані з певною подією у житті автора. 
У  2004 році вийшла друком книга "Школа - дорога в життя", у 2014 році - "Смійтеся, друзі!", у 2015-му - "Посміхнулісь? Дякую!", у 2017 - "Епіграми з "колючестю" і без", у 2018 році - "Яке щастя - ти на світі є!" (ця збірка видана у співавторстві з дружиною, Алісою Котляр). Готуються до видання ще кілька книг.

 

На відео:  цікаве інтерв'ю з Романом Котлярем у "Чоловічому клубі" (м. Черкаси).


Роман Котляр. Патріотичні вірші та лірика. Світлої пам'яті Володимира Степанюка"На тебе ворог лізе нині.
Але з давен і навіки
З девізом: "Слава Україні!"
Йдуть в бій синів твоїх полки."

(Роман Котляр)

Роман Котляр. Байки - про наболіле. Гумористичні поезії. Добірка гумористичних віршів. Байка про директора."Фізкультура – це культура 
В першу чергу! В другу – ФІЗ! 
Треба, щоб в мускулатури 
Менше задирався ніс! 
Школа – це рідна оселя 
Для дітей, віршів, пісень. 
А керує там веселий 
Пан директор-велетень. 
Він для школи – батько й мати. 
Школа – це його дитя, 
Його доля, його грати... "

(Роман Котляр)

Роман Котляр. Пародії на вірші метра Володимира Даника. Гумористичні вірші. Обранцю. До бібліотеки. "Хоч ти обранець, бо обрав народ,
Не можеш в Раді не вклонитись кнопці.
Якщо не так натиснеш, - ідіот:
Отримаєш одразу ти по... спинці."

(Роман Котляр)

Роман Котляр. Присвячення. Володимиру Радьку. Наталії Притулі. Оксані Галаєвій. Оксані Галаган. Світлої пам'яті Володимира Степанюка. "Десь Мурко розлив сметану,
Десь хробак зустрів весну.
Десь Галаєва Оксана 
Демонструє крутизну."

(Роман Котляр)

 

 

Роман Котляр. Засудити до звільнення - нонсенс. Про абсурди у юриспруденції. Трохи філології у юриспруденції."Питання, що згадується в даній публікації, зацікавило мене ще в пору студентства. Фундаментальна дисципліна «Теорія держави і права» змушує думати, шукати щось нове. Отже, в кримінальному праві вирок буває обвинувальний і виправдувальний. Обвинувальний вирок ми залишимо в спокої, про нього написано чимало. А що стосується виправдувального вироку, то тут, як-то кажуть, широке поле діяльності. У Римському праві введений чудовий термін – вердикт. Інакше кажучи, рішення, яке може бути будь-яким, в залежності від ситуації. Вердикт – слово абсолютно нейтральне, воно не претендує на невідворотність покарання. А слово «вирок» (або російською мовою – «приговор») саме по собі зловісне, що несе негативне забарвлення. Якщо, наприклад, людина безнадійно хвора, лікарі їй виносять вирок. Можна навести й інші приклади..." (Роман Котляр)

Мені без трьох сто (спогади ветерана війни). Іван Данилович Ракітін. Роман Котляр, письменник, академік, Аліса Котляр, письменниця."Можна по-різному оцінювати історичні події середини ХХ століття. Думаю, що рядові бійці, офіцери, які боролися із німецько-фашистськими загарбниками, заслуговують на повагу та світлу пам'ять. На 98 році життя не стало полковника, ветерана Великої Вітчизняної війни Івана Даниловича Ракітіна. Війну він пройшов з першого по останній день. На жаль, Іван Данилович так і не дочекався виходу нарису про нього в газеті "Ветеран України". Не вистачило буквально лічених днів до виходу нарису в газеті Черкаського району ... Висловлюємо співчуття онукам і внучці Івана Даниловича і будемо його пам'ятати ..." (Роман Котляр)

Роман Котляр. Не дочекаєтесь. Інтерв'ю з Михайлом Смірновим"Є питання, в яких з Михайлом Юрійовичем можна не погодитися. Але різні думки не заважають нашому спілкуванню і взаємній повазі. Інтерв’ю в чомусь схоже з бадмінтоном або пінг-понгом. Різниця в тому, що тут немає суперників; відповідно, немає мети виграти. М’ячик або воланчик перекидається на бік суперника, щоб йому було зручно його відбити..." (Роман Котляр) 

Про письменника Романа Котляра, його виступи та його книги

У цьому розділі блогу читайте наступні статті:

Рекомендація для вступу до Національної спілки письменників України Котляру Роману від письменника Володимира Даника

Передмови до книги Романа Котляра «Яке то щастя: ти на світі є!»


Останні коментарі до сторінки
«Блог поета-сатирика Романа Котляра »:
Гарик Мур , 2020-02-15 20:49:26, #
Катерина , 2020-02-16 13:14:46, #
Оксана , 2020-02-17 10:41:23, #
Андрій , 2020-02-17 20:26:57, #
Ігор Лотиш , 2020-02-19 09:26:07, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 8     + Додати коментар
Топ-теми