Більше...

Дитячі поезії Галини Мирослави


Дитячі поезії Галини МирославиГалина Мирослава,  у дитячій літературі часто підписувалась як Галка Мир, родом з Червонограда. Пані Галина - з сім'ї вчительки української мови, що фанатично любила свою професію та українську літературу, Мирослави Козак, і дизайнера одягу, шанованого у Червонограді закрійника невеличкого ательє, до якого приїздили шити костюми та плащі навіть зі столиці, Івана Козака. 
"Вірші прокинулись у мені, коли мені було років вісім-дев'ять, не пригадую точно, чи то перед навчальним роком (тоді було ще 8), чи одразу після 9-ти. Перша публікація була у червоноградські газеті "Шахтар Червонограда". Вірші до газети заніс червоноградський поет Володимир Дроцик, якому мама дала їх почитати. 
У школі мріяла займатись прикладною лінгвістикою, однак не ризикнула віднести документи на цей факультет, натомість закінчила механіко-математичний факультет Московського державного університету ім. Ломоносова, після якого повернулась до Львова. 
За життя навчалась на різних курсах, як потрібних, так і таких, що були даремною тратою часу, змінювала види діяльності, та єдине, що завжди залишалось незмінним, - безмежна любов до української мови та поезії. 
Щоправда, пишу рідко, а от коли самі вірші приходять будь-де та будь-коли, то, якщо вдається не забути, кладу їх на папір, якщо не маю можливості записати, гублю, іноді назавжди.
Мати двох дорослих дітей, які вже встигли подарувати мені радість спілкування з трьома маленькими внуками", - розповідає пані Галина.
Галина Мирослава - авторка двох опублікованих книг поезій: "Світів невичерпних краса" (1996 рік) та "Не можеш не йти" (2001 рік), а також прозової книжки "Булька" (2018), написаної ще у 2004-2005 роках та давно оприлюдненої в інтернеті. 
Вірші зі збірки "Не можеш не йти" розміщені на сайті української поезії "Поетика". Друкувалася у кількох періодичних виданнях, зокрема літературних: "Дзвін", "Літературний Львів", "Провесень", "Літературна Пустомитівщина"; дитячих - "Світ дитини", "Соняшник", "Мамине сонечко";  у книзі "Посвята" до 190-річчя Т. Г. Шевченка. 
Були також публікації у різних газетах, інтернет-ресурсах та журналі "Дорогою молитви". Окремі віршики можна знайти на дитячому сайті "Левко", книга казок "Богданія", написана для дітей, які вже мають досвід читання, викладена для читання на сайті "Українська казка" .
Оприлюднена в інтернеті книжка оповідань "Маю вам сказати" та її вибрана частина під назвою "Шоколадні палітурки" (інтернет-книгою з графікою Андрія Левицького, Оксани Стратійчук та Олесі Джураєвої). 
Виходили друком три календарі з дитячими віршиками з ілюстраціями Марини Куц (з книги "Римки для дитинки"), Віталія Лотоцького (книжка "Пан Пугач та його друзі") та Оленки Грицько (віршики з книжечки "Бомчик"). 
На YouTube викладені майже 200 відеоробіт з поезією Галини Мирослави, серед них - кілька дитячих.


Галина Мирослава. Навскоки (збірка віршів для дітей). Денькнуло."Будить сонечко:
- Та вставай уже.
Хутко ліжечко застеляй.
А ще
До водички спіши вмиватися,
До дзеркал своїх усміхатися.
Добрий ранок бажай всім, серде́нько.
Починається день твій новенький."

(Галина Мирослава)

Галина Мирослава. Пан Пугач та його друзі. Ілюстрована збірка віршів для дітей. Малюнки Віталія Лотоцького."- Пуга-пуга, я до вас. 
З квіточками, в капелюшку. 
Блиском сяють очі й вушка. 
Я з цукерками в руці, 
Усмішкою на лиці. 
Квіти маю, при параді. 
Новомодний фрак. 
Ви раді?!" (Галина Мирослава)

Галина Мирослава. Римки для дитинки. Збірка дитячих віршів. Малюнки Марини Куц."Верхи на плечах
Їхала малеча.
Комір служив за віжки,
Стукали в груди ніжки,
А той, хто до того був тихо,
В сідлі заливався сміхом."

(Галина Мирослава)

Галина Мирослава. Паперовий Гриць, або Бешкетні вірші. Збірка віршів для дітей. Наука.. "Цьомкав місяць-легінь нічку,
Притуляв вуста до щічки.
І співав чорненькій гулі.
Та вклав її до люлі.
Як вхопив сон на гачок, 
Сам уклався на бочок.​
"

(Галина Мирослава)

Галина Мирослава. Бомчик. Збірка віршів для дітей. Малюнки Оленки Грицько. Будяк. "Глянь сюди: ото будяк,
Він росте собі будь-як.
Росте сміло там і тут,
Не боїться жодних скрут,
А тягни його так-сяк,
Ради не даси − будяк,
Що росте собі будь-як."

(Галина Мирослава)


Останні коментарі до сторінки
«Дитячі поезії Галини Мирослави»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
На сайті