Більше...

Літні канікули у Національному музеї у Львові, літо 2015 року


Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького У Національному музеї  ім. Андрія Шептицького  (головна будівля,  просп. Свободи, 20) з 15 по 19 червня проходитимуть мистецькі студії - «Літні канікули в НМЛ-2015».

Програма студій:

15 червня, понеділок

Тематична екскурсія «Святі воїни Юрій, Дмитрій та Федір – ідеал мужності в українському сакральному мистецтві».  Про духовний подвиг святих воїнів Юрія, Дмитрія і Федора та традиції їх зображення в українському іконописі (на прикладі ікон ХІV– ХVІІ століть  із зібрання НМЛ ім. А. Шептицького).
Майстер-клас: створення вибійки  «Св. Юрій Змієборець».
Під час майстер-класу юні учасники матимуть змогу ознайомитись із мистецтвом  створення деревориту та власноруч зробити вибійку (на тканині) із зображенням св. Юрія Змієборця  – покровителя Львова.

 

16 червня, вівторок

Тематична екскурсія «Св. Параскева в українському сакральному мистецтві ХІV– ХVІІ століть».
Св. Параскева – одна із найшановніших постатей в українському сакральному мистецтві, покровителька сім”ї, родинного вогнища та жіноцтва. В експозиції НМЛ ім. А. Шептицького представлено  найдавніші українські  ікони із зображенням святої.
Майстер-клас: «Ікона на склі».
Будемо малювати ікону на склі на основі традиційних українських взірців XIX-XX ст. (із використанням туші, акрилових фарб та золочення).

 

17 червня, середа
Тематична екскурсія «Давній західноукраїнський портрет кінця ХVІІ – ХVІІІ століть».
Познайомимося із колекцією давнього західноукраїнського портрета кінця ХVІІ – ХVІІІ століть, що відтворює основні етапи розвитку цього жанру в українському мистецтві, репрезентує основні його типи, а також представляє найбільшу галерею портретів духовних ієрархів УГКЦ.
Майстер-клас «Вивчаємо давньоукраїнський портрет».
На основі давніх західноукраїнських зразків малюватимемо портрети знакових історичних постатей.

 
18 червня, четвер

Тематична екскурсія «Митрополит Андрей Шептицький та його значення для НМЛ ім. А. Шептицького».
Екскурсанти матимуть змогу прослухати змістовну розповідь про постать видатного діяча Української Церкви ХХ ст., великого мецената та фундатора Національного музею у Львові   митрополита  Андрея Шептицького і його внесок у розвиток музею та його зібрань.
Майстер-клас: «Ікона на дереві»
Звернувшись до традицій давньоукраїнського іконопису, будемо малювати народну ікону на дереві.

 

19 червня, п´ятниця

Тематична екскурсія «Тема “Страшного Суду” в українському іконописі (на прикладі пам’яток  зі збірки НМЛ ім. А.Шептицького)».
Ікони «Страшного суду» є однією із найскладніших за змістом та художньо-образним вирішенням. Вона формувалась на підставі текстів Святого Письма та пророчих писань Отців Церкви, присвячених  другому пришестю Ісуса Христа на землю та Суду Божому. Оглянемо найдавніші українські  ікони цієї тематики із збірки НМЛ.
Майстер-клас: «Забави з папером: листівки, натхненні народними взірцями».
Під час майстер-класу учасникам буде запропоновано створити святкові листівки та традиційні українські витинанки, що прикрашали кожну українську хату на початку XX ст.

 

Докладніше дивіться на сайті: http://prostir.museum/


Останні коментарі до сторінки
«Літні канікули у Національному музеї у Львові, літо 2015 року»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
На сайті