Восьмий тиждень вагітності.


Восьмий тиждень вагітності - ембріонВосьмий тиждень вагітності - розвиток ембріону

На сьомому тижні вагітності головний мозок розпочав ділення на три основні відділи. На восьмому тижні вагітності починається розвиток інших частин тіла: на ручках та ніжках починають формуватись малесенькі пальчики. А хвостик маленького потроху починає зникати.

Тепер дитина зростом уже майже 2 сантиметри та важить близько граму. Вона продовжує розвиватися досить швидко: почав формуватися хребет - спочатку хрящовий, пізніше він буде костеніти. Та початок уже закладено.
Маленьке серденько уже б´ється зі швидкістю 60 разів на хвилину, шлунок вже виділяє шлункові соки, печінка створює клітини крові, мозок починає функціонувати. Тепер дитина вже зовсім схожа на головатсика, тому що між пальцями на руках та ногах (!) є перепонки. Тим часом, дитина росте досить швидко: усього лише два тижні тому вона була розміром із рисове зернятко, а тепер уже як медальон на вашій шиї.

Якби Ви могли легенько доторкнутись до тільця своєї крихітки, то відчули б ривок у відповідь. На восьмому тижні вагітності як раз розвивається нервова система, що вже і нервує деякі м'язи.

Восьмий тиждень вагітності: вагітна мама

Настав час здійснити перший візит до гінеколога в справах вагітності, тож якщо у Вас ще немає постійного лікаря, саме час його знайти. Жінки, хід вагітності яких відстежує лікар з першого триместру, за статистикою мають легші пологи та здоровіших дітей. Незалежно від того, оберете Ви гінеколога, терапевта, акушера чи кваліфіковану медсестру. Візити до лікаря зазвичай призначаються раз на місяць, в кінці вагітності - частіше. Вони дають можливість отримувати відповіді на хвилюючі Вас питання, тож не соромтесь задавати їх. Записуйте їх між візитами, щоб раптово чогось не забути.

Хоча маленьке серденько вже б´ється, ви ще не зможете почути його через стетоскоп чи ультразвук. Взагалі-то краще не турбувати дитину у цій фазі росту. Деякі матері роблять ультразвукове обстеження під час вагітності. Хоча ризики проведення такого обстеження не доведені, не має й ніяких доказів, що це безпечно. Стандарти у сфері охорони здоров´я змінюються у різних країнах. Та якщо ви все ж таки вирішите робити ультразвук, то зможете переконатися, що вагітність проходить нормально. А якщо виявиться, що у вас всередині не одна, а дві дитини!.. Шанси мати більше однієї дитини 1 до 60. Це пояснить вам, чому ви такі втомлені та так часто хочете їсти. А в кінці вагітності отримаєте подвійну винагороду.

Важливо про вагітність


Перед ультразвуковим обстеженням під час ранньої вагітності треба багато пити, адже вода є гарним провідником звукових хвиль. А приблизно на 10-12 тижні рідини навколо дитини вже достатньо багато, так що зображення саме по собі буде кращим. Не лякайтеся, коли ультразвук показує тільки розпливчасті плями - це нормально. Лікар, який проводить вам обстеження, пояснить, що означають ці плями та полоси.
Якщо ви маєте часті (чи постійні) кровотечі, проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Адже це може означати все що завгодно. Можливо, все в порядку, а можливо, у вас починається хвороба. У багатьох випадках втрата крові є нормальною, вона може виникнути через невеличке пошкодження на шийці матки абочерез те, що ви кохались.

Коли розповісти про вагітність

Це дуже спірне питання: коли Вам слід поділитись великою новиною з усім світом? Деякі пари одразу сповіщають близьких друзів та родичів. Інші чекають кінця першого триместру, коли минає ризик викидня. Деякі жінки вирішують чекати, доки не з'являться видимі зовнішні ознаки вагітності. Коли справа доходить до сповіщення про Ваш стан керівника, тут вирішуєте тільки Ви. Якщо у Вас вагітність з високим ризиком (якщо зранку Вас нудить так, що Ви не можете вийти з ванної кімнати), то Вам слід сказати про це раніше, аби оговорити гнучкий графік. В будь-якому випадку знайте, що вагітність ні в якому разі не є підставою для звільнення за законом.

* підрахунок з першого дня вашої останньої менструації


Останні коментарі до сторінки
«Восьмий тиждень вагітності. »:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми