Китайський календар


Китайський календарПід календарем ми розуміємо певний часовий цикл, який відображає закономірності в природі.
З безлічі календарів різних культур і народів китайський календар по праву називається найдавнішим календарем. Складений ще п'ять тисяч років тому, він продемонстрував протягом століть, що закладена в ньому гармонія всесвіту є життєвою і переконливою системою, що зв'язує воєдино три сили світобудови - Небо, Землю і Людину.

Сила Неба і Землі в китайському календарі представлена в майстерному поєднанні місячних і сонячних ритмів, а сила Людини - в 12 психотипах звірів (щура, бика, тигра, зайця, дракона, змії, коня, кози, мавпи, півня, собаки, кабана).

 

Китайський календар. Усі знаки - з 1900 до 2031 року.

 

У місячному календарі одиницею виміру часу є чергування фаз Місяця - молодика і повного місяця. Тому в китайському календарі початок місяця завжди відповідає молодику, а середина місяця або 15 місячний день – повному місяцю. Ці дні були особливо значущі для виконання обрядів, наприклад, за традицією 1-го і 15-го числа кожного місяця належало поклонятися богам і душам померлих предків. Місяці року іменувалися по їх порядковому номеру, але в народі вони мали свої назви, що відображали природні явища даного сезону або характер сільськогосподарських робіт.

Місячні місяці іменувалися наступним чином:

1 - святковий;
2 - нирок;
3 - дрімоти;
4 - півоній;
5 - дракона;
6 - лотоса;
7 - голодних духів;
8 - врожаю;
9 - хризантем;
10 - милостивий або щедрий;
11 - білий або порожній;
12 - суворий.

Крім фаз місячний календар враховував положення Місяця на небі серед сузір'їв. А так як Місяць повертається до точки свого старту або молодика через 28 днів, то траєкторія руху Місяця серед зірок була поділена на 28 місячних стоянок, які в китайському календарі названі Місячними Палацами. У назви місячних Палаців закладені образи і символи, які дають роз'яснення та тлумачення періодів долі людини або якоїсь справи. Використання цих роз'яснень і тлумачень приводить людину або розпочату справу до успіху, так як допомагає зосередженню внутрішніх зусиль в правильному напрямку для досягнення поставленої мети.
Спостереження за місячними затемненнями дозволило китайцям зробити велике відкриття, яке згідно з давніми клинописними текстами використовували лише невеликий відрізок часу приблизно 500 - 800 років до н. е. в Ассирії та Персії, але, на превеликий жаль, не використовується в наш час. Китайські мудреці відкрили 19-річний цикл, який прив'язує місячні затемнення до певного пункту серед зірок. І цих положень 35, а відстоять вони один від одного приблизно на 10 градусів. Місячні затемнення ніколи не відбуваються в проміжку між двома такими положеннями. К. Мозгор, який вивчав це явище і написав у 1980 році роботу на цю тему, ввів поняття «змії повних місяців». Ця змія складається з 35 синусоїдальних хвиль, які покривають зодіак двічі. Китайці використовують цей 19-річний цикл для підтримки відповідності місячного і сонячного ритму в календарі. З цією метою вони в 19-річний цикл сім разів вставляють в кінці року додатковий 13 місячний місяць. Причому це робиться таким чином, щоб Новий рік наступав не раніше 21 січня і не пізніше, 19 лютого.

Сонячний календар китайці називають «календарем Ся», оскільки він увійшов у вжиток в династію Ся, 4000 років тому. Основна відмінність між календарем Ся і місячним календарем полягає в тому, що сонячний календар веде рахунок днів року відповідно до руху Землі навколо Сонця.
Дванадцять молодиків і дванадцять повних місяців у взаємодії з сонячною активністю створюють 24 сезони (цзе) або «вузлових моменти», що в китайському світогляді позначає « «колінце» бамбука». Кожному окремо взятому сезону-цзе відповідала власна назау, яка характеризувала стан земної природи, наприклад, малий холод, великий холод, а також положення Сонця на земному небосхилі - весняне й осіннє рівнодення, зимове і літнє сонцестояння. За відхилення від встановленого стану земної природи, наприклад, коли в малий холод погода відповідала великому холоду, робилися передбачення про майбутній урожай і давалися рекомендації людям, що їм їсти, як себе вести.

Китайський календар Ся відрізняється також тим, що він тісно пов'язаний з П'ятьма Стихіями. Будь-який рік, місяць і день в цьому календарі описується двома китайськими ієрогліфами, кожен з яких відповідає одній з П'яти Стихій. Наприклад, 1998 рік представлений в календарі Ся двома ієрогліфами У-Інь. Перший з них являє Стихію Землі, а другий - Дерева. Кожен момент часу може бути описаний в термінах Стихій. Перекладаючи будь-який момент часу - рік, місяць, день і годину у формат календаря Ся, ми отримуємо вісім ієрогліфів, що позначають вісім Стихій, що домінують в цей час.
Подібним же чином рік, місяць, день і годину народження людини можуть бути представлені як сукупність Чотирьох Стовпів, складених з Чотирьох Стихій. Ієрогліфи, розташовані нагорі, називаються небесними стволами, а ті, що внизу, - земними гілками.
Усього є десять небесних стовбурів і дванадцять земних гілок, а разом ці 22 ієрогліфа утворюють основу календаря Ся. Кожному з цих ієрогліфів відповідає якась Стихія. Всього їх п'ять. І
кожній стихії відповідає певний домінуючий колір: 

 – вода     –  чорний колір;
 – дерево –  зелений;
 – вогонь  –  червоний;
 – земля   –  жовтий;
 – метал   –  білий.

Оскільки китайський календар Ся дає нам інформацію про вплив П'яти Стихій, що домінують в будь-який момент часу, час народження, представлене в форматі календаря Ся (небесні стовбури і земні гілки), фактично показує вплив Стихій в момент народження. Інакше кажучи, стовбури і гілки, або циклічні знаки, являють собою космічні компоненти людини.
 Якщо ми знаємо склад П'яти Стихій, що визначають наше життя, то за допомогою законів, які керують взаємодією цих Стихій, і схем змін Стихій в часі, можна передбачити послідовність майбутніх подій життя людини. Цей метод прогнозування майбутнього, заснований на тлумаченні впливу Стихій, і є китайське мистецтво передбачення, яке називається Чотири Стовпи Долі.
Календар Ся застосовують при виборі найбільш сприятливих днів проведення весіль, відкриття установ, будь-яких інших заходів. Персональну картку Долі - Мін-шу, також обчислюють, застосовуючи календар Ся.

Але головна відмінність китайського прогнозування полягає в тому, що воно описує не події, а взаємини між людьми. Так як згідно їх світогляду, взаємовідносини між людьми визначають події, які з нами відбуваються. Саме вміння правильно вибудувати відносини зі своїм найближчим оточенням гарантує людині успіх, фінансове благополуччя, кар'єру, гармонію в родині. Це для китайців виявляється важливіше, ніж вибір правильної поведінки.

Автор: Довбня Наталія Андріївна, астролог

Матеріал взято з сайту автора: http://dna.com.ua/

 

 

---------------------

 

 

Китайський календар, як і тісно пов’язаний із ним гороскоп, — важлива складова культури Стародавнього Китаю. У китайців є всі причини, щоб пишатися цими скарбами, якими століттями і тисячоліттями користувалися всі від простого селянина до імператора. Хоча подібні речі сучасна наука часто поспішає відносити до розряду міфів і казок, китайський календар має під собою розумну наукову основу.

Існує три типи календарних систем: сонячна, місячна і сонячно-місячна. Сонячний календар розглядає час обертання Землі навколо Сонця як один рік. Місячний календар передбачає, що час обертання Місяця навколо Землі — це один місяць. Місячний рік приблизно на 11 днів коротший від сонячного року. Стародавній китайський календар є сонячно-місячним. Місяці у ньому визначені відповідно до циклів місяця — від молодика до молодика, а роки встановлені тотожно з сонячним календарем. Щоб підігнати місяці до сонячного року, приблизно кожен третій рік додається високосний або вставний 13-й місяць. Самі китайці зазвичай називають свій стародавній календар «місячним» або «сільськогосподарським».
Китайський календар, як вважається, був створений в епоху династії Ся (бл. 2070-1765 рр. до н.е.). В його основу були покладені спостереження за небесними тілами, планетами, небесними меридіанами, екліптикою тощо.

 


12 тварин

 

Китайський календар, 12 тварин12 тварин зодіакального китайського календаря, за переказами, були обрані богами для уособлення 12 років, які циклічно повторюються. Порядок 12 тварин такий: щур, бик, тигр, кролик, дракон, змія, кінь, вівця, мавпа, півень, собака і свиня.

12 тварин, які представляють роки, також слугували нагадуванням для древніх китайців про важливість добре розраховувати свій час і планувати життя. Разом із тим, вчення про 12 тварин було тісно пов'язане з віруваннями про взаємозв'язок людини і Всесвіту.


 

Небесний зв'язок

 

Важливим аспектом китайського календаря є 60-річний цикл. Його становлять комбінації з 10 «небесних стовбурів» і 12 «земних гілок».
Китайський календар, небесний зв'язок, 5 елементівЗгідно з теологією Стародавнього Китаю, 5 елементів — метал, дерево, вода, вогонь, земля — є матеріалом, з якого побудований увесь Всесвіт. Їхні властивості і взаємозв'язок один із одним визначають характерні особливості всіх речей і явищ. Вся матерія прагне до гармонії з природою, і 5 елементів зумовлюють рівновагу між усіма речовинами і енергіями.
Комбінація небесних стовбурів і земних гілок, тварина, яка править у цьому році, а також притаманна цьому рокові стихія і символ Інь або Ян формують «клімат» кожного року.
Використовуючи китайський календар можна вирахувати вплив стихій у момент народження певної людини. Небесні стовбури і земні гілки, властиві цьому року, стають космічними компонентами людини. Тому знаючи склад 5 стихій, які визначають наше життя, і з огляду на закони взаємодії цих стихій, закономірності зміни стихій у часі, стародавні китайці передбачали майбутні події життя людини або долю країни, династії. За допомогою китайського календаря в Піднебесній визначали щасливий день для виступу в похід, сприятливий момент для весілля або для зведення на трон нового імператора і т.п.

Вчення китайського календаря передбачає також, що космос і людина тісно взаємопов'язані. У залежності від зміни взаємного розташування небесних світил, змінюються і події на Землі. Зміна династій, падіння царств, час процвітання або безперервні війни мають свої причини. Відповідно до переконання, поширеного в Древньому Китаї, коли в народі панує спокій і чеснота, то країна отримає благоденство і щастя, а коли люди починають дбати лише про наповнення своїх гаманців на шкоду іншим, може трапитися природне лихо або почнеться війна.

 

Китайський календар, земні гілки, небесні стовбури

 

Перехід від одного року даного циклу до іншого, як показує таблиця вище, відбувається по діагоналі зверху вниз і зліва направо. Тому, якщо відомий перший рік даного циклу за григоріанським календарем, то за допомогою таблиці можна визначити позначення будь-якого іншого року всередині циклу. Циклічний календар у минуле та сьогодення. За початок циклічної ери, тобто за перший рік першого циклу, прийнятий рік «миші», відповідний 2637 до н. е.. Ця дата пов'язана з першим роком царювання легендарного правителя Хуан Ді. До теперішнього часу минуло 76 повних циклів, і з 1924 р. розпочався 77-й цикл. Циклічна календарна система широко поширена в побуті, і тому її часто називають «побутовою».

 


2024 — рік Зеленого Дерев’яного Дракона за китайським календаремЗа східним календарем, 2024 рік опиниться під заступництвом Зеленого Дерев’яного Дракона. Він є п'ятим у циклі з 12 тварин, які з'являються в китайському зодіаку. Перш за все, Дракон символізує енергію, міцність, силу та вважається наймогутнішим знаком китайської астрології. Рік Дракона розпочнеться 10 лютого 2024 року і завершиться 28 січня 2025-го.

 

 

 

 

 

За східним календарем 2023 – рік Чорного Водяного Кролика (Кота): чого очікувати від цього символу року?Блакитний Тигр передає свої повноваження Чорному Водяному Кролику чи Коту 22 січня 2023 року, і триватиме влада цієї тварини до 9 лютого 2024 року. Рік обіцяє бути достатньо буремним та наповненим різними подіями для кожного знаку зодіаку, а також може принести успіх та любов багатьом.

 

 

 

 

 

 

2022 — рік Блакитного (Чорного) Водяного Тигра за китайським календаремЗа східним календарем 2022 рік триватиме під егідою Блакитного (Чорного) Водяного Тигра. Тигра вважають символом змін, який водночас дає невизначеність. Хоча для багатьох 2022 рік буде ідеальним часом оновити життя. Рік Тигра за китайським календарем починається 1 лютого 2022 року. 

 

 

 

Новий 2021 - рік Білого Металевого Бика за китайським календарем. Коли настане новий рік за китайським календарем? Що символізує рік Білого Металевого Бика? Яким буде рік Білого Металевого Бика? Діти, народжені в рік Бика. Як зустрічати рік Бика?Згідно з китайським східним календарем, кожен рік присвячений одному з дванадцяти тварин і одній зі стихій (Метал, Земля, Дерево, Вогонь і Вода). Також кожна тварина отримує свій колір. За Східним календарем наш 2021 рік — це рік Білого Металевого Бика. Для послідовників китайського календаря це буде 4719 рік. У 2021 році Китайський Новий рік настане 12 лютого о 21:05. Триватиме він до 31 січня 2022 року. Китайці вважають, що Східний Новий рік — це перший день весни, а значить, у цей день прокидається природа і починається нове життя. У Китаї Новий рік відзначають два тижні, щоб висловити повагу знаку, що приходить, та завоювати його прихильність.

 

2020 - рік Білого Металевого Щура (китайський календар)2020 рік буде сприяти тим, хто, як і його тотем-покровитель, – Щур – є амбітним та розумним. Щур – надзвичайно цілеспрямована тварина. Вона не шукає легких шляхів для досягнення власних цілей. Ще одна властива ознака цих тварин – впертість. Саме тому багато людей цього року не будуть відступати від намічених цілей. Найбільше пощастить у 2020 році – це Кроликам, Бикам і Драконам, вірним друзям Щура. Також успіх чекає тих, хто народився у рік Мавпи, Змії, Собаки та Свині. За своєю характеристикою рік Щура (Пацюка) – рік наполегливої праці. Щаститиме людям чесним та відданим. Особливо важливо цього року приділяти якомога більше уваги сім’ї та рідним. Зі всього циклу рік Щура вважається одним із найсприятливіших для того, аби подумати про поповнення у сім’ї.

 

2019 – рік Земляного Кабана (Жовтої Земляної Свині). Загальна характеристика року Кабана (Свині)Земляний Кабан або Жовта Земляна Свиня - символ 2019 року за східним календарем, який був складений ще в середині третього тисячоліття до нашої ери. Цей рік триватиме з 05 лютого 2019 року по 24 січня 2020 року. Астрологи запевняють, що Земляний Кабан – спокійний та заможний, його прихильність буде не так легко завоювати. Свинка або Кабан - символ мужності і благородства, того, що сприяє досягненню успіху в усіх сферах. 

Китайський календар. 2018 - рік Жовтої Земляної Собаки. Рік Собаки настане 15 лютого 2018 року о 23:05 за київським часомТрадиційна китайська культура ще з давнини шанує Новий рік. Це свято — найважливіша подія в кожній родині. Кожен рік він випадає в різні числа, що пов’язано з тим, що в його основі лежить місячний календар. Китайський новий рік починається із зимового новолуння, яке знаменує завершення повного місячного циклу. За Східним календарем наш 2018 рік — це рік Жовтої Земляної Собаки. Для послідовників китайського календаря це буде 4716 рік. Рік Собаки настане 15 лютого 2018 року о 23:05 за київським часом і триватиме до 4 лютого 2019 року 23:05 за київським часом. Китайці вважають, що Східний Новий рік — це перший день весни, а значить, в цей день прокидається природа і починається нове життя. Колір року Собаки - жовтий, а колір, який буде приносити успіх у цьому році, - зелений. Ці кольори можна поєднувати. Талісманом року буде людина. Магічне число п'ять. Успіх цього року пов'язаний зі здоров'ям. Тому, перед тим як почати справу, треба спочатку покращити своє здоров'я, бо це забезпечить безперебійне та регулярне виконання розпочатої справи.

Китайський календар, 2017, рік Вогняного Півня

Китайський календар, як і тісно пов’язаний із ним гороскоп, — важлива складова культури Стародавнього Китаю. У китайців є всі причини, щоб пишатися цими скарбами, якими століттями і тисячоліттями користувалися всі від простого селянина до імператора. Хоча подібні речі сучасна наука часто поспішає відносити до розряду міфів і казок, китайський календар має під собою розумну наукову основу.

Останні коментарі до сторінки
«Китайський календар»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми